Սիրիայում հրադադարի ռեժիմը մեկ օրում 45 անգամ խախտվել է
«Մեկ օրում գրանցվել է կրակոցի 45 դեպք` ապօրինի զինված խմբավորումների կողմից Հալեպում(24) , Դամասկոսում (19) և Համայում (2)», - ասված է ՌԴ պաշտպանության նախարարության պաշտոնական կայքում:
Հաղորդվում է, որ զինված խմբավորումները, որոնք հայտարարել էին ռազմական գործողությունների դադարի մասին, ականանետերով և այլ զենքերով կրակ են բացել Հալեպի թաղամասերից մեկի, Հարաստայի, Դումայի, Ջաուբարի բնակելի շրջանների, ինչպես նաև Դամասկոսում տեղակայված կառավարական զորքերի ուղղությամբ:
ՌԴ ՊՆ-ն նշել է, որ ընդդիմադիր զինված խմբավորումների ուղղությամբ Ռուսաստանի և Սիրիայի ռազմաօդային ուժերը հարվածներ չեն հասցրել:

В Сирии за сутки режим прекращения огня нарушен 45 раз
В Сирии за сутки зафиксировано 45 нарушений режима прекращения огня, сообщили в министерстве обороны России, передает «Интерфакс».
«За сутки зафиксировано 45 обстрелов со стороны незаконных вооруженных формирований в провинциях Алеппо (24), Дамаск (19) и Хама (2)», - говорится на сайте Минобороны РФ в пятницу.
Отмечается, что вооруженные формирования, заявившие о прекращении боевых действий, из минометов и стрелкового оружия обстреляли квартал Хай-эль-Антари в городе Алеппо, населенные пункты Хараста, Дума, Джаубар и позиции правительственных войск в районе ферм Кусайр в провинции Дамаск.
Минобороны РФ отмечает, что по оппозиционным вооруженным формированиям ВКС России и ВВС Сирии удары не наносили.