Թուրքիան 150 հրթիռ է արձակել Հալեպի հյուսիսում գտնվող գյուղերի ուղղությամբ
Հալեպի հյուսիսի 4 գյուղերում գտնվող քրդական զինված կազմավորումների դիրքերը ուրբաթ հարձակման են ենթարկվել թուրքական տարածքից, նրանց ուղղությամբ արձակվել է երկիր-երկիր դասի 150 հրթիռ, ասվում է քրդական ջոկատների միության հայտարարությունում,  փոխանցում է РИА Новости-ն:
Քրդերը կրկին մեղադրել են թուրքական բանակին տարբեր արմատական ահաբեկչական խմբավորումների հարձակողական գործողություններին աջակցելու համար։
Քրդական ուժերի հայտարարության համաձայն՝ աշխարհազորայիններին հաջողվել է հետ մղել իրենց դիրքերին ուղղված հարձակումները, ոչնչացնել 19 զինյալի և հակահարձակման անցնել ճակատի առանձին հատվածներում։

Турция выпустила 150 ракет по деревням на севере Алеппо
Позиции курдских вооруженных формирований были атакованы в пятницу 150 ракетами класса земля-земля, выпущенных с турецкой территории, сообщается в распространенном заявлении союза курдских партизанских отрядов, передает РИА Новости.
Курды вновь обвинили турецкую армию в поддержке наступательных действий различных радикальных террористических группировок.
Согласно заявлению курдских сил, ополченцам удалось отбить атаки на свои позиции, ликвидировать 19 боевиков и перейти в контрнаступление на отдельных участках фронта.