Յամալում Մի 8 ուղղաթիռի կործանման հետևանքով զոհվել  21 մարդ
Յամալում Մի 8 ուղղաթիռի կործանման հետևանքով զոհվել է  21 մարդ, հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով  շրջանի արտակարգ ծառայություններում իր աղբյուրները։
ТАСС-ի տվյալով, որը նույնպես հղում է  անում շրջանի  արտակարգ ծառայություններին, հայտնել է 19 զոհի մասին՝ նշելով, որ 3 ուղևորի հաջողվել է փրկվել։
Սկզբում փրկարարները գտել են մի տուժածի ու նրան ուղղաթիռով Ուրենգոյ հասցրել, իսկ հետո՝ նաև մյուս երկուսին են գտել։
«Интерфакс»-ն էլ, հղում անելով Ուրալի ՆԳՆ-ին,  հայտնում է, որ ուղղաթիռի սրահում եղել է 22 մարդ և անձնակազմի երեք անդամ:
Ուղղաթիռը վթարի է ենթարկվել հոկտեմբերի 21-ի ուշ երեկոյան։ Այն «Ռոսնեֆթ»-ի կապալառու կազմակերպության աշխատակիցներին տեղափոխում էր Սուզունի հանքավայր- Նոր Ուրենգոյ երթուղով։ Վթարի մասին առաջին հաղորդագրություններից հետո պարզվել է, որ «Սոկոլ» ավիաընկերությանը պատկանող ուղղաթիռը կոշտ վայրէջք է կատարել, որից հետո շրջվել է։

СМИ сообщили о 21 погибшем при крушении Ми-8 на Ямале
В результате крушения вертолета Ми-8 на Ямале погиб 21 человек, сообщает РИА Новости со ссылкой на источник в экстренных службах региона. По данным ТАСС, также со ссылкой на источник в экстренных службах региона, при крушении вертолета 19 человек погибли, троим удалось выжить. Изначально спасатели обнаружили одного пострадавшего и доставили его вертолетом в Уренгой, а затем нашли еще двоих. Как сообщает «Интерфакс» со ссылкой на пресс-службу Уральского управления МВД, на борту воздушного судна было 22 пассажира и три члена экипажа.
Вертолет потерпел крушение поздно вечером в пятницу, 21 октября. Воздушное судно перевозило сотрудников подрядной организации «Роснефти» по маршруту Сузунское месторождение - Новый Уренгой. После первых сообщений об аварии, уточнялось, что вертолет, принадлежащий авиакомпании «Сокол», совершил жесткую посадку, после приземления, он завалился на бок.