ՈՒԵՖԱ-ի նախագահ. Ֆինանսական ֆեյր-փլեյը բարելավման կարիք ունի
ՈՒԵՖԱ-ի նախագահ Ալեքսանդր Չեֆերինը կարծում է, որ Ֆինանսական ֆեյր-փլեյը բարելավման կարիք ունի։ Պաշտոնյան ուզում է, որպեսզի հարուստ ու աղքատ ակումբների միջև ճեղքվածքը նվազագույնի հասցվի, հայտնում է «Чемпионат»-ը:
«Ֆինանսական ֆեյր-փլեյը սկզբունքորեն լավ է աշխատում, սակայն բարելավման կարիք ունի։ Իդեալական ոչինչ չկա։ Կայուն զարգացումը պետք է լինի գլխավոր նպատակը։
Կարևոր է, որպեսզի հարուստ ու աղքատ ակումբների միջև ճեղքվածքը նվազագույնի հասցվի»,- ասել է Չեֆերինը
ՈՒԵՖԱ-ի նախագահը հույս է հայտնել, որ կարող է համոզել հարուստ ակումբներին, որոնք իրենց շահերն են հետապնդում, հրաժարվել Սուպերլիգայի ստեղծման գաղափարից։ Նա կարծում է, որ առանց ազգային առաջնությունների ֆուտբոլը կմեռնի։

Президент УЕФА: финансовый фэйр-плей нуждается в улучшении
Президент УЕФА Александер Чеферин считает, что финансовый фэйр-плей нуждается в улучшении. Функционер хочет, чтобы разрыв между богатыми и бедными клубами был минимальным, передает «Чемпионат».
«Финансовый фэйр-плей в принципе работает хорошо, но нуждается в улучшении. Ничего идеального нет. Устойчивое развитие должно быть главной целью.
Важно, чтобы разрыв между богатыми клубами и бедными стал минимальным», — заявил Чеферин.
Новый президент УЕФА выразил надежду на то, что сможет убедить большие богатые клубы, которые преследуют свои интересы, отказаться от идеи создания Суперлиги. Чеферин считает, что без национальных чемпионатов футбол умрёт.