Գրոհայինները մահապատժի են ենթարկել մզկիթի իմամին՝ հանձնվելու կոչի համար
«Ջեբհադ ան-Նուսրա» ահաբեկչական խմբավորման զինյալները Հալեպի արևելյան հատվածում գտնվող Բաիդդին շրջանում մահապատժի են ենթարկել մզկիթի իմամին, որը կոչ էր անում ահաբեկիչներին դուրս գալ Հալեպից, հայտնում է РИА Новости-ն:
Հալեպի Բուսթան Ալ Քասր թաղամասում հինգշաբթի ահաբեկիչները հրապարակայնորեն մահապատժի էին ենթարկել 14 խաղաղ բնակչի, որոնք փորձել էին, օգտվելով հումանիտար միջանցքից, լքել քաղաքը:
Գործակալության փոխանցմամբ վերջին երեք օրվա ընթացքում Հալեպում իրավիճակն անփոփոխ է. անցնող 24 ժամվա ընթացքում խաղաղ բնակիչներն ու ընդդիմադիր գրոհայինները չեն կարողացել օգտվել զինադադարից և դուրս գալ Հալեպից:
Զինադադարի առաջին օրը Բուսթան Ալ Քասրը ենթարկվեց ինտենսիվ հրթիռակոծության ողջ օրվա ընթացքում, ինչի հետևանքով վիրավորվել էլ սիրիական բանակի զինծառայող:
Տարբեր տվյալների համաձայն Հալեպում դեռևս գտնվում են մոտ 7000 ահաբեկիչ և տարբեր ավազակային խմբավորումներ:

Боевики казнили настоятеля мечети в восточном Алеппо за призыв сдаться
Боевики террористической группировки «Джебхат ан-Нусра» (запрещена в России) казнили суннитского проповедника из мечети в квартале Баиддин на востоке Алеппо за призыв к боевикам покинуть город, сообщает РИА Новости.
В четверг террористы публично казнили 14 мирных граждан в квартале Бустан аль-Каср за попытку воспользоваться гуманитарным коридором.
Обстановка третий день не меняется. За минувшие 24 часа ни мирные жители, ни боевики не смогли воспользоваться гуманитарной паузой, чтобы покинуть восточные кварталы.
В первый день гуманитарной паузы коридоры в Бустан аль-Каср подвергались минометному обстрелу на протяжении всего дня в результате чего ранение получил один военнослужащий сирийской армии.
По разным данным, в восточных кварталах остаются около 7 тысяч террористов из различных бандформирований.