Իրաքի զորքերը Մոսուլում գործողությունների մեկնարկից ի վեր ոչնչացրել են ավելի քան 770 զինյալ
Իրաքի զորքերը երկրի՝ մեծությամբ երկրորդ քաղաքի՝ Մոսուլի նկատմամբ իշխանությունների հսկողության վերականգնման գործողության սկսվելուց հետո ոչնչացրել են «Իսլամական պետություն» (Ռուսաստանում, և մի շարք այլ երկրներում արգելված) ահաբեկչական խմբավորման մոտ 800 զինյալների: Այդ մասին, ինչպես հայտնում է ТАСС-ը, տեղեկացրել է «Ալ-Արաբիա» հեռուստաալիքը:
Ինչպես նշվում Է Իրաքի բանակի հրամանատարության հատուկ հայտարարության մեջ, Մոսուլի մերձակայքում գործողության մեկ շաբաթվա ընթացքում ոչնչացվել է «Իսլամական պետության» 772 կողմնակից: Հաղորդագրության համաձայն՝ գերության մեջ է գտնվում շուրջ երկու տասնյակ զինյալ:
Նույն ժամանակահատվածում կառավարական ուժերը ոչնչացրել են «Իսլամական պետության» սպառազինության մեջ գտնվող 127 զրահամեքենա, 27 ականանետ, զորքերի կողմից առգրավվել են մեծ քանակությամբ հրետանային արկեր և այլ զինամթերք, տասնյակ միավոր թեթեւ հրազեն:

Иракская армия уничтожила 772 боевика ИГ с начала операции в Мосуле
Почти 800 боевиков террористической группировки «Исламское государство»  (ИГ, запрещена в РФ) было уничтожено иракскими военными с начала операции по восстановлению контроля властей над вторым по величине городом страны - Мосулом. Об этом,  как сообщает ТАСС,  в понедельник передал телеканал «Аль-Арабия».
Как отмечается в специальном заявлении командования армии Ирака, «за неделю операции под Мосулом было ликвидировано 772 сторонника ИГ». Указывается также, что около двух десятков боевиков захвачены в плен.
За тот же период правительственные силы уничтожили 127 бронированных машин, стоявших на вооружении ИГ, 27 минометов, войсками захвачено большое количество артиллерийских снарядов и других боеприпасов, десятки единиц легкого стрелкового оружия.