Եվրամիությունը Հայաստանում ՓՄՁ զարգացմանը կհատկացնի 7 մլն եվրո
Հայաստանում EU4Business՝ «ԵՄ-ն բիզնեսի համար» խորագրով մեկշաբաթյա  միջոցառումների շարքում ընդգրկված է Փոքր և միջին ձեռնարկատիրություններին (ՓՄՁ) աջակցության շուրջ 7 մլն եվրոյի ԵՄ ֆինանսավորմամբ առանձին ծրագիր, լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ տնտեսական զարգացման և ներդրումների նախարարի առաջին տեղակալ Գարեգին Մելքոնյանը:
«ՓՄՁ աջակցության առանձին ծրագրի եվրոպական կողմի ֆինանսավորմամբ շուրջ 7 մլն եվրոյի ծրագիրը պաշտոնապես կմեկնարկի այս շաբաթ», - նշեց Գ.Մելքոնյանը:
Հայաստանում Եվրոպական միության պատվիրակության ղեկավար, դեսպան Պյոտր Սվիտալսկին ընդգծեց, որ ԵՄ ողջունում է, որ ՀՀ նոր կառավարությունը կարևորում է ՓՄՁ զարգացմանն ուղղված աշխատանքը:
«Մենք ողջունում ենք, որ նոր կառավարությունը կարևորում է ՓՄՁ  զարգացմանը ուղղված աշխատանքները: ՓՄՁ զարգացումը և օտարերկրյա ներդրումները հանդիսանում են այն հիմնական միջոցները, որոնք կնպաստեն Հայաստանի տնտեսության զարգացմանը», - ասաց Պ.Սվիտալսկին:

Евросоюз выделит 7 млн. евро на развитие малого и среднего бизнеса в Армении
В рамках недели «EU4Business» – «ЕС для бизнеса» – в Армении пройдет ряд мероприятий, в том числе программа предоставления содействия малому и среднему бизнесу в размере 7 млн. евро, заявил сегодня в ходе встречи с журналистами первый заместитель министра экономического развития и инвестиций Армении Гарегин Мелконян.
«На этой неделе официально стартует отдельная программа по оказанию содействия малому и среднему бизнесу в размере порядка 7 млн. евро, финансируемая европейской стороной», - сказал Г. Мелконян.
Глава делегации Европейского союза в Армении, посол Петр Свитальский подчеркнул, что ЕС приветствует тот факт, что новое правительство Армении придает большую важность работе в направлении развития малого и среднего бизнеса.
«Мы приветствуем тот факт, что новое правительство придает важность работам в направлении развития малого и среднего предпринимательства. Развитие малого и среднего бизнеса и иностранных инвестиций – это те основные средства, которые поспособствуют развитию экономики Армении», - сказал Петр Свитальский.