Ընտանիքը գտել է 1 միլիոն դրամը. «Սասնա ծռերից» Հովհաննես Վարդանյանի որդին ազատ է արձակվել
«Ընտանիքը կարողացել է գտնել անհրաժեշտ մեկ միլիոն դրամը, որը սահմանել էր դատարանը: Մարտին Վարդանյանը երեկոյան ազատ է արձակվել «Նուբարաշեն» քրեակատարողական հիմնարկից», - Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց նրա փաստաբան Ստեփան Ոսկանյանը:
Ավելի վաղ հայտնել էինք, որ Մարտին Վարդանյանի ընտանիքը  չէր կարողանում  գտնել այն մեկ միլիոն դրամը, որի դիմաց նա ազատ կարձակվեր:
Նշենք, որ հոկտեմբերի 21-ին Վերաքննիչ քրեական դատարանը որոշում էր կայացրել մեկ միլիոն գրավի դիմաց ազատ արձակել Մարտին Վարդանյանին, ում մեղադրանք էր առաջադրվել «Սասնա ծռեր» խմբին աջակցելու համար, մասնավորապես՝ նրանց հեռախոսները լիցքավորելու ու նրանց համար աջակիցներ փնտրելու:

Семья нашла 1 млн драмов: сын члена группы «Сасна црер» Ованнеса Варданяна освобожден
«Семья смогла найти необходимый 1 миллион драмов, которые суд установил в качестве залога за его освобождение. Мартин Варданян вечером был отпущен на свободу из уголовно-исполнительного учреждения «Нубарашен», - заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am адвокат Мартина Варданяна Степан Восканян.
Ранее сообщалось, что семья Мартина Варданяна не могла найти 1 миллион драмов, чтобы внести залог за его освобождение.
Отметим, что 21 октября Апелляционный суд Армении принял решение об освобождении сына члена группы «Сасна црер» Ованнеса Варданяна Мартина Варданяна под залог в размере одного миллиона драмов. Мартину Варданяну было предъявлено обвинение за оказание содействия группе «Сасна црер», в частности, за пополнение телефонных счетов членов группы и поиска сторонников для них.