Մոսկվայում «Ձկնկուլի» սպանության վերլուծությունը բերում է Ազգային ժողով. Փաշինյան
Մոսկվայում Արմեն Իսրայելյանի սպանության վերլուծությունը բերում է ուղիղ Հայաստանի Ազգային ժողով, այսօր խորհրդարանում հայտարարեց ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը:
«Երեկ հայտնի դարձավ, որ Մոսկվայում սպանվել է «Ձկնկուլ» մականունով հայտնի Արմեն Իսրայելյանը, ով ԱԺ պատգամավոր Սամվել Ալեքսանյանի խմբի նախկին անդամ էր և Ալեքսանյանի կողմից առևանգումներ, ահաբեկումներ և այլ ծանր հանցագործություններ կատարելու մասին հայտարարությունների հեղինակ», - ասաց Ն.Փաշինյանը:
Նրա խոսքով, ՀՔԾ-ն Իսրայելյանի հայտարարությունների հիման վրա հարուցած քրեական գործը մեկ շաբաթ առաջ կարճել է:
«Ակնհայտ է, որ Իսրայելյանին Մոսկվայում վերացրել է վարձու մարդասպանը, և տեղի ունեցածի վերլուծությունը բերում է ուղիղ Ազգային ժողով», - հայտարարեց պատգամավորը:

Пашинян: Анализ убийства в Москве Армена Исраеляна ведет непосредственно в парламент
Анализ убийства в Москве Армена Исраеляна ведет непосредственно в парламент Армении, заявил депутат, член фракции АНК Никол Пашинян.
«Вчера стало известно, что в Москве убит известный по прозвищу «Рыба» Армен Исраелян, который был членом группы депутата Самвела Алексаняна, и являлся автором заявлений о похищениях, терроре, других тяжелых преступлениях со стороны Алексаняна», - сказал Н.Пашинян.
По его словам, Специальная следственная служба Армении неделю назад прекратила возбужденное по этому делу уголовное дело.
«Очевидно, что Исраеляна в Москве убил наемник, и анализ произошедшего приводит непосредственно в парламент Армении», - заявил Н.Пашинян.