Քլինթոնը 5 տոկոսով առաջ է Թրամփից
ԱՄՆ-ի նախագահի դեմոկրատ թեկնածու Հիլարի Քլինթոնը ամերիկացի ընտրողների շրջանում ժողովրդականությամբ առավելություն ունի նախընտրական արշավում իր հանրապետական մրցակից Դոնալդ Թրամփի նկատմամբ: Այդ մասին, ինչպես հայտնում է ТАСС-ը, վկայում են համազգային նոր հարցման արդյունքները, որը CNN հեռուստաալիքն անցկացրել է ORC հետազոտական ծառայության հետ համատեղ:
Հոկտեմբերի 20-ից մինչև 23-ն ընկած ժամանակաշրջանում հավաքված տվյալների համաձայն՝ նոյեմբերի 8-ին կայանալիք ընտրություններում Քլինթոնի օգտին պատրաստ է ձայն տալ հարցվածների 49 տոկոսը, Թրամփին մտադիր է աջակցել 44 տոկոսը:
Այսպիսով, նախկին պետքարտուղարը միլիարդատիրոջից առաջ է անցել 5 տոկոսային կետով: Լիբերտարիանական կուսակցության թեկնածու Հերի Ջոնսոնի վարկանիշը կազմում Է 3 տոկոս, «կանաչների» կուսակցությունից թեկնածու Ջիլ Սթեյնինը՝ 2 տոկոս:

Клинтон опережает Трампа по популярности на пять процентных пунктов
Кандидат в президенты США от Демократической партии Хиллари Клинтон опережает по популярности среди американских избирателей своего республиканского соперника по предвыборной кампании Дональда Трампа. Об этом, как сообщает ТАСС, свидетельствуют опубликованные в понедельник результаты нового общенационального опроса, проведенного телеканалом CNN совместно с исследовательской службой ORC.
Согласно данным, собранным в период с 20 по 23 октября, за Клинтон на выборах, которые пройдут 8 ноября, готовы отдать голоса 49% опрошенных, Трампа намерены поддержать 44% респондентов. Таким образом, экс-госсекретарь опережает миллиардера на 5 процентных пунктов. Рейтинг кандидата Либертарианской партии Гэри Джонсона составляет 3%, кандидата от партии «зеленых» Джилл Стейн - 2%.