Օբաման մտադիր չէ լքել ԱՄՆ-ն՝ Թրամփի հաղթանակի դեպքում
ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբաման ակնկալում է, որ ոչ ոք ստիպված չի լինի հեռանալ երկրից նոյեմբերի 8-ին կայանալիք նախագահական ընտրություններում հանրապետական Դոնալդ Թրամփի հաղթանակի դեպքում: Ինչպես հայտնում է РИА Новости-ն, այս մասին հայտարարել է Սպիտակ տան պաշտոնական ներկայացուցիչ Ջոշ Էռնեստը։
Ճեպազրույցի ժամանակ լրագրողները հետաքրքրվել են, թե արդյո՞ք պետության ղեկավարը կհեռանա երկրից, եթե ընտրություններում հաղթի Թրամփը։
«Նախագահը շատ լրջորեն աշխատում է այն ուղղությամբ, որպեսզի երաշխավորի, որ ոչ ոք ստիպված չի լինի լքել երկիրը ընտրությունների այն ելքի դեպքում, որին նա չի աջակցում», - ասել է Էռնեստը։

Обама не намерен уезжать из США в случае победы Трампа
Президент США Барак Обама рассчитывает, что никому не придется уезжать из страны в случае победы на выборах республиканца Дональда Трампа. Как сообщает РИА Новости, об этом заявил официальный представитель Белого дома Джош Эрнест.
Во время брифинга журналисты поинтересовались, покинет ли глава государства страну, если новым президентом станет Трамп.
«Президент очень серьезно работает над тем, чтобы гарантировать, что никому не придется покидать страну в случае того исхода выборов, который он не поддерживает», — сказал Эрнест.