WikiLeaks. Օբաման ստել է Քլինթոնի նամակագրության վերաբերյալ իր անտեղյակության մասին հայտարարելիս
ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբաման ստել է՝ հավաստիացնելով, որ անտեղյակ է եղել նախկին պետքարտուղար Հիլարի Քլինթոնի կողմից համակարգչային անձնական սերվերը էլեկտրոնային փոստով ծառայողական նամակագրության համար օգտագործելու մասին, հայտնում է Gazeta.ru-ն՝ հղում անելով WikiLeaks-ին:
Կազմակերպության Twitter-ի գրառման համաձայն՝ Քլինթոնի շրջապատի «նոր նամակները ցույց են տալիս, որ Օբաման ստել է, երբ հայտարարել է, որ տեղյակ չէր Քլինթոնի կողմից էլեկտրոնային փոստի մասնավոր հասցեի օգտագործման մասին»:
WikiLeaks-ը ներկայացրել է 2015 թվականի մարտի 7-ին Շերիլ Միլզից Ջոն Պոդեստին ուղղված նամակի բովանդակությունը: Միլզը նախկինում՝ 2009-2013թթ., ԱՄՆ պետքարտուղարի աշխատակազմի ղեկավարն էր:
Կազմակերպության մեջբերած նամակում այսպիսի տող է պարունակվում. «Մենք պետք է դա «մաքրենք». նա նրանից նամակներ ունի, որոնք էլփոստով են ուղարկվել, և դրանց վրա state.gov գրված չէ»:
Այս դոմենային անվանումն օգտագործվում է ԱՄՆ պետքարտուղարության կողմից: Դրանով են ավարտվում ԱՄՆ արտաքին քաղաքականության գերատեսչության աշխատակիցների ծառայողական էլեկտրոնային նամակների հասցեները:

WikiLeaks: Обама лгал о своей неосведомленности по делу о почте Клинтон
Президент США Барак Обама говорил неправду, заверяя, что он не знал об использовании экс-госсекретарем Хиллари Клинтон личного компьютерного сервера для ведения служебной переписки по электронной почте, передает Gazeta.ru  со ссылкой на  WikiLeaks.
Согласно посту в твиттере организации, «новые письма» окружения Клинтон «показывают, что Обама лгал, когда заявлял, что не знал об использовании Клинтон частного адреса электронной почты».
WikiLeaks приводит содержание письма к Джону Подесте 7 марта 2015 года от Шерил Миллз. Миллз в прошлом была начальницей аппарата госсекретаря США, когда Клинтон занимала этот пост с 2009 по 2013 год.
Письмо, которое цитирует организация, содержит одну строчку: «Нам нужно это «зачистить»; у него есть от нее письма, отправленные по электронной почте, и в них не написано state.gov».
Это доменное имя используется Госдепартаментом США. Соответственно, им заканчиваются адреса служебной электронной почты сотрудников американского внешнеполитического ведомства.