ՀՀ ԶՈՒ ԳՇ պետի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է ամենամյա համաժողովին
Հայաստանի Հանրապետության զինված ուժերի գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Մովսես Հակոբյանի գլխավորած պատվիրակությունը մասնակցել է Գերմանիայի Վիսբադեն քաղաքում հոկտեմբերի 25-26-ին անցկացված Եվրոպական բանակների 23-րդ ամենամյա համաժողովին:
Եվրոպայում ԱՄՆ ցամաքային զորքերի շտաբի հովանու ներքո և 42 պետությունների բարձրագույն զինվորական ղեկավարության մասնակցությամբ անցկացված այս միջոցառումը նպատակաուղղված էր Եվրոպայում անվտանգության և կայունության նկատմամբ ծառացած արդի սպառնալիքների և դրանց դիմագրավմանը միտված մոտեցումների շուրջ մտքերի փոխանակմանը:

Начальник Главного штаба ВС Армении принял участие в конференции европейских армий в Германии
Возглавляемая начальником Главного штаба ВС Республики Армения, генерал-лейтенантом Мовсесом Акопяном делегация в городе Висбаден Федеративной Республики Германия приняла участие в 23-й ежегодной  конференции командующих сухопутными войсками европейских стран. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны Армении.
Целью мероприятия, которое проводилось под эгидой штаба американских сухопутных войск в Европе и с участием представителей 42 государств, был обмен мнениями о подходах по преодолению актуальных вызовов безопасности и стабильности в Европе.