«Համախմբումը» չի բացառում ՀԱԿ-ի հետ համագործակցությունը խորհրդարանական ընտրությունների ժամանակ
«Համախմբում» կուսակցությունը դեռ չի որոշել, թե ինչպես է մասնակցելու  խորհրդարանական ընտրություններին: Այս մասին ԱԺ-ում լրագրողներին ասաց կուսակցության փոխնախագահ Ստեփան Մարգարյանը՝ անդրադառնալով ՀԱԿ խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանի երեկ ԱԺ-ում արած հայտարարությանը:
Միևնույն ժամանակ Ս. Մարգարյանը նշեց, որ քաղաքական ուժերի հետ կոնսուլտացիաներն իրենք հեռանկարային են համարում:
«Այս մասին կխոսենք այն ժամանակ, երբ կքննարկենք ու վերջնական որոշում կունենանք: Մենք ինքներս դեռևս այդպիսի հատուկ քննարկված որոշում չունենք, թե ինչ անել, ոնց անել, բայց կուսակցության ստեղծման օրվանից մենք հայտարարել ենք, որ կողմ ենք այդ գաղափարին», - նշեց նա:
Ստեփան Մարգարյանն ընդգծեց, որ «Համախմբում» կուսակցության հնարավորությունները գալիք խորհրդարանական ընտրություններին ինքը համարում է բավականին բարձր:
«Մեր ռեսուրսները ոչ ոք չի չափել և մեզնից բացի այդ ռեսուրսների մասին որևէ մեկը չգիտի: Երկու խոշոր քաղաքներում ընտրությունները ցույց տվեցին, որ ժողովուրդը, մեծ մասամբ, կողմնորոշվում է դեպի ընդդիմություն: Մեր երկրում փոփոխության հասնելու միակ ձևն ընդդիմության միասնականության մեջ է: Առանձին հանդես գալու դեպքում ձայները փոշիանում են: Թե որն է ավելի լավ ընդդիմություն, որը է միակը, որը բազմակին, ժամանակը ցույց կտա», - նշեց նա:
Հարցին՝ չի բացառվում, որ կուսակցությունը խորհրդարանական ընտրությունների ժամանակ կհամագործակցի ՀԱԿ-ի հետ՝ Մարգարյանը նշեց, որ ինքը ոչինչ չի բացառում:

Партия «Единение» не исключает сотрудничество с АНК во время парламентских выборов
Партия «Единение» еще не решила, в каком формате будет участвовать в парламентских выборах 2017 года. Об этом заявил сегодня в Национальном Собрании Армении заместитель председателя партии Степан Маргарян, касаясь озвученного накануне руководителем фракции «Армянский национальный конгресс» Левоном Зурабяном заявления.
В то же время С.Маргарян отметил, что партия считает перспективным консолидацию с другими политическими силами.
«Поговорим об этом тогда, когда обсудим этот вопрос и примем окончательное решение. У нас пока нет обсужденного решения о том, что делать, однако со дня основания партии мы заявляли, что выступаем за эту идею», - отметил он.
Степан Маргарян подчеркнул, что считает возможности партии «Единение» на предстоящих парламентских выборах довольно высокими.
«Наши ресурсы никто не измерял и никто кроме нас не знает об этих ресурсах. Выборы в двух крупных городах Армении показали, что преимущественная часть народа симпатизирует оппозиции. Единственный способ достижения изменений в нашей стране – в объединении оппозиции. В случае отдельного участия голоса избирателей распыляются», - сказал Степан Маргарян.
На вопрос, возможно ли сотрудничество партии с «Армянским национальным конгрессом» во время парламентских выборов, Степан Маргарян отметил, что он ничего не исключает.