Ռուհանին մտադիր է մասնակցել 2017-ի Իրանի նախագահի ընտրություններին
Իրանի ներքին գործերի նախարար Աբդոլռըզա Ռահմանի Ֆազլին հայտարարել է, որ երկրի նախագահ Հասան Ռուհանին մտադիր է մասնակցել 2017 թվականի նախագահի ընտրություններին, հայտնում է РИА Новости-ն՝ հղում անելով Fars գործակալությանը:
«Այո, ես հաստատում եմ, որ նախագահ Ռոհանին թեկնածու է լինելու նախագահի  հաջորդ ընտրություններում»,- ասել է նախարարը գործակալությանը տված հարցազրույցում:
Նրա խոսքով՝ ընտրական շտաբն աշխատանքը կսկսի 2017 թվականի հունվարին:
Նախարարը ճշտել Է, որ թեկնածուների գրանցումը տեղի է ունենալու հաջորդ տարվա ապրիլի 27-ից մինչև մայիսի 16-ը: Իրանում նախագահական ընտրությունները նշանակված են 2017 թվականի մայիսի 19-ին:

Хасан Роухани намерен участвовать в президентских выборах-2017
Министр внутренних дел Ирана Абдолреза Рахмани Фазли заявил, что президент страны Хасан Роухани намерен участвовать в выборах главы государства в 2017 году, сообщает РИА Новости со ссылкой на агентство Fars.
«Да, я подтверждаю, что президент Роухани будет кандидатом на следующих президентских выборах», — заявил министр в интервью агентству.
По его словам, избирательный штаб начнет работу в январе 2017 года. Министр уточнил, что регистрация кандидатов будет проходить с 10 по 14 апреля следующего года, избирательная кампания официально начнется 27 апреля и продлится до 16 мая. Президентские выборы в Иране пройдут 19 мая 2017 года.