ՍԴՀԿ ատենապետ Նարեկ Գալստյանը պատրաստվում է մասնակցել 2017-ի ԱԺ ընտրություններին. «Հրապարակ»
ՍԴՀԿ ատենապետ Նարեկ Գալստյանը հավակնոտ պլաններ ունի։ Նա պատրաստվում է մասնակցել 2017-ի ԱԺ ընտրություններին։ Նրան Սփյուռքից ֆինանսապես աջակցելու խոստումներ են տվել, որպեսզի ամեն գնով անցնի խորհրդարան։
Նա մոտ օրերս կմեկնի Եվրոպա և վերադառնալուն պես կհայտարարվի կուսակցական դրամահավաքի մասին: ՍԴՀԿ-ն կմիավորվի ՌԱԿ-ի հետ, և մրցունակ թիմ կստեղծեն։ Հոկտեմբերի 19-ին 2 կուսակցությունների համատեղ ժողով է կայացել, քննարկվել են ներքին քաղաքական և առաջիկա ԱԺ ընտրությունների հետ կապված հարցեր: Այս մասին գրել է «Հրապարակ»-ը:
«Ստեղծվել է միջկուսակցական հանձնախումբ՝ առաջիկայում միասնական միջոցառումներ իրականացնելու և քաղաքական երկխոսությունը շարունակելու համար: Մտադիր են լուրջ մրցակից դառնալ երրորդ ավանդական կուսակցությանը՝ ՀՅԴ-ին», - հավելել է թերթը:

«Грапарак»: Нарек Галстян намерен участвовать в парламентских выборах 2017 года
Председатель правления Социал-демократической партии «Гнчакян» (СДПГ) Нарек Галстян строит амбициозные планы на будущее. Он намерен участвовать в парламентских выборах 2017 года. Ему обещали оказать финансовую помощь из диаспоры с тем, чтобы он прошел в парламент любой ценой, пишет газета «Грапарак».
Издание отмечает, что в ближайшее время Нарек Галстян собирается поехать в Европу и сразу по возвращении оттуда объявить о партийном сборе пожертвований. СДПГ объединится с  партией «Рамкавар-Азатакан» и будет сформирована конкурентоспособная команда. 19 октября состоялось совместное собрание двух партий, на котором обсуждались внутриполитическая ситуация  и вопросы, касающиеся предстоящих выборов.
«Создан межпартийный комитет для проведения в ближайшее время совместных мероприятий и политического диалога. Они намерены составить серьезную конкуренцию третьей традиционной партии АРФ "Дашнакцутюн», - пишет газета.