Վահե Հակոբյան. Սյունիքի մարզում ինձ ոչինչ չի կարող խանգարել. ՀԺ
-Պարոն Հակոբյան,  դուք անկուսակցական եք։ Իշխանությունների կողմից Ձեզ  առաջարկություն չի՞ եղել, կամ Դուք ցանկություն չեք հայտնել անդամակցել Հանրապետական կուսակցությանը։
-Դա կթելադրի ժամանակը, առայժմ ինձ նման առաջարկություն չի եղել, ես էլ դեռ նման ցանկություն չեմ հայտնել, բայց հնարավոր է հայտնեմ։
-Իսկ Սյունիքում Սուրիկ Խաչատրյանի ունեցած ազդեցությունը ձեզ չի՞ խանգարում։ Նա իր լծակներով, հնարավորություններով չի՞ խոչընդոտում ձեր գործունեությանը։ Չէ որ երկար տարիներ նա ինչ ուզել, արել է այդ մարզում։
-Սյունիքի մարզում ինձ ոչինչ չի կարող խանգարել։
-Մամուլում հրապարակում եղավ, որ դուք ազդեցություն եք ունեցել «Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատի» նախկին գլխավոր տնօրեն Մաքսիմ Հակոբյանի պաշտոնանկության վրա։
-«Զանգեզուրի պղնձամոլիբդենային կոմբինատ» ՓԲԸ-ի, ինչպես նաև բոլոր ՓԲԸ-ների գլխավոր տնօրենին աշխատանքից ազատում և նշանակում է խորհուրդը իր համապատասխան որոշումով։ Խորհրդի որոշումով Մաքսիմ Հակոբյանն ազատվել է գլխավոր տնօրենի պաշտոնից մինչև իմ գալը։ Դրանից հետո նոր եկել ենք ես և իմ ընկերները։ Ես Մ. Հակոբյանին իր պաշտոնից հանելու հետ որևէ կապ չեմ ունեցել։

«Айкакан жаманак»: В Суникской области мне ничего не может помешать - губернатор
Власти еще не предлагали новому губернатору Сюникской области Армении примкнуть к Республиканской партии. Об этом заявил сам губернатор Ваге Акопян в интервью газете «Айкакан жаманак».
«Время покажет. Пока мне не делали такого предложения, и я не изъявлял желания, но, возможно, сделаю это», - сказал он.
Отвечая на вопрос о том, не мешает ли ему влияние в области ее бывшего губернатора Сурена Хачатряна, Акопян отметил: «В Суникской области мне ничего не может помешать».
Ваге Акопян также прокомментировал муссируемую в СМИ информацию о том, что он якобы повлиял на решение об отставке бывшего генерального директора «Зангезурского медно-молибденового комбината» Максима Акопяна.
«Генерального директора ЗАО «Зангезурский медно-молибденовый комбинат», как и всех остальных ЗАО, увольняет и назначает совет своим соответствующим решением. По решению совета, Максим Акопян был освобожден от должности генерального директора до моего прихода. Я и мои товарищи пришли только после этого. Я никак не причастен к увольнению М. Акопяна», - заявил губернатор.