«Սասնա ծռերից» Արմեն Բիլյանի վիճակը բավարար չէ. Լեղապարկի բորբոքում ունի
«Երկու օր առաջ որովայնի սուր ցավերից էր գանգատվում, կողային հատվածում նաև սուր ցավեր ուներ», - Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Բիլյանի փաստաբան Արմինե Ֆանյանը:
Նա նշեց, որ համապատասխան դիմում է ներկայացրել քրեակատարողական հիմնարկ, որի հաջորդ օրը սոնոգրաֆիա է անցկացվել:
«Պարզվել է, որ նա լեղապարկի բորբոքում ունի: Ճիշտ է, բուժօգնություն ստանում է, բայց լեղապարկի բորբոքման դեպքում կալանավորման պայմաններում արդյունավետ բուժօգնություն կազմակերպելն այդքան էլ իրատեսական չէ», - նշեց Արմեն Բիլյանի փաստաբանը:
Նա փոխանցեց, որ համապատասխան դեղորայք են նշանակել իր պաշտպանյալին, որի մի մասը ՔԿՀ-ն կտրամադրի:
«Պետք է միջոցներ ձեռնարկենք, որ կարողանանք ապահովել դեղորայքի մի մասը», - ասաց Ա.Ֆանյանը:
Արմեն Բիլյանին, հիշեցնենք, մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 218-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (պատանդ վերցնելը) և 235-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (ապօրինի զենք զինամթերք ձեռք բերել, իրացնել, պահել, փոխադրել):

У члена группы «Сасна црер» Армена Биляна воспаление желчного пузыря – адвокат
«Два дня назад он жаловался на острые боли в области живота, были также боли в боку», - заявила в беседе с корреспондентом Aysor.am адвокат Армена Биляна – Армине Фанян.
Она отметила, что в уголовно-исполнительное учреждение было представлено соответствующее заявление, после чего, на следующий день провели сонографическое исследование.
«Выяснилось, что у него воспаление желчного пузыря, он получает лечение, но при  воспалении желчного пузыря организовать эффективное лечение в условиях заключения не очень реалистично», - отметила адвокат Армена Биляна.
Она передала, что ее подзащитному назначили соответствующие лекарства, часть их предоставит УИУ.
«Нам нужно предпринять меры, чтобы суметь обеспечить остальную часть назначенных лекарств», - сказала А.Фанян.
Армену Биляну предъявлено обвинение по признакам п.1 ч.3 ст.218 (захват заложников) и ч.3 ст.235 (незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) Уголовного кодекса Армении.