Աշոտ Պետրոսյանի և Արայիկ Խանդոյանի տրամադրությունը բարձր է, ոգին՝ մարտական
«Վիճակը լավ է, որևէ դժգոհություն չունի, պայմանները չեն փոխվել, նույնն է, երեկ եմ տեսակցել, առանձնահատուկ որևէ նոր բան չկա», - Aysor.am-ի հետ զրույցում ասաց Արայիկ Խանդոյանի փաստաբան Արայիկ Պապիկյանը:
Նա նշեց՝ ինչպես նախկինում, հիմա էլ իր պաշտպանյալի տրամադրությունը բարձր է, ոգին՝ մարտական:
«Սասնա ծռերից» Աշոտ Պետրոսյանի առողջական վիճակում էլ, ըստ փաստաբանի, որևէ էական փոփոխություն չկա:
«Աշոտ Պետրոսյանն էլ որևէ դժգություն չունի, ամեն ինչ նորմալ է: Նրա մոտ էլ տրամադրությունը բարձր, ոգին՝ մարտական», - ասաց Արայիկ Պապիկյանը:
Նա նշեց, որ իր երկու պաշտպանյալներն էլ ծանոթացել են ՀՔԾ-ի վերջին հայտարարությանը:
«Եվ տարակուսանք կար, և զարմանք: Սպասում ենք քննչական մարմնի հետագա գործողություններին, որից հետո, արդեն, իրենց դիրքորոշումը կհայտնեն», -  ասաց Արայիկ Խանդոյանի և Աշոտ Պետրոսյանի փաստաբանը:
Արայիկ Խանդոյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 218 հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով՝պատանդ վերցնելը, և 235 հոդվածի 3-րդ մասով՝ ապօրինի զենք, զինամթերք ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը:
Աշոտ Պետրոսյանին մեղադրանք է առաջադրվել Քրեական օրենսգրքի 219-րդ հոդվածի 3-րդ մասի 1-ին կետով (Շենքեր, շինություններ, տրանսպորտի, հաղորդակցության կամ կապի միջոցներ, այլ հաղորդակցության ուղիներ զավթելը կամ դրանք պահելը, որը կատարվել է կազմակերպված խմբի կողմից) և 235-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (Ապօրինի կերպով զենք, ռազմամթերք, պայթուցիկ նյութեր կամ պայթուցիկ սարքեր ձեռք բերելը, իրացնելը, պահելը, փոխադրելը կամ կրելը, որը կատարվել է կազմակերպված խմբի կողմից):

Араик Хандоян и Ашот Петросян сохраняют боевой дух
В состоянии здоровья члена группы «Сасна црер» Араика Хандояна каких-либо существенных изменений нет.
«Он чувствует себя хорошо, жалоб нет, условия содержания не изменились, ничего нового или особенного нет», - заявил в беседе с корреспондентом Aysor.am адвокат Араика Хандояна – Араик Папикян.
Он отметил, что как и раньше, настроение у его подзащитного высокое, дух – боевой.
По словам адвоката, изменений нет также в состоянии здоровья другого члена группы «Сасна црер» Ашота Петросяна.
«У Ашота Петросяна тоже нет жалоб, все нормально. У него также высокое настроение и боевой дух», - сказал Араик Папикян.
Адвокат отметил, что оба его подзащитных ознакомились с последним заявлением Специальной следственной службы.
«Их реакцией было удивление и сомнение. Мы ждем дальнейших действий следственного органа, после чего они заявят о своей позиции», - сказал адвокат Араика Папикяна и Ашота Петросяна.
Араику Хандояну предъявлено обвинение по признакам п.1 ч.3 ст.218 (захват заложников) и ч.3 ст.235 (незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) Уголовного кодекса Армении.
Ашоту Петросяну предъявлено обвинение по признакам п.1 ч.3 ст.219 (захват зданий, строений, средств транспорта, сообщения или связи) и ч.3 ст.235 (незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия, боеприпасов, взрывчатых веществ или взрывных устройств) Уголовного кодекса Армении.