Հոկտեմբերի 27-ը ներսի պատվեր էր. Ստեփան Դեմիրճյան
ՀԱԿ խմբակցության  պատգամավոր Ստեփան Դեմիրճյանը վստահ է՝ 1999 թ-ի հոկտեմբերի 27-ը ներսի պատվեր էր: Նման կարծիք նա հայտնեց այսօր լրագրողների հետ զրույցում:
«Սա ծանրագույն հարված էր մեր պետականությանը: Եթե այս ամենը չլիներ, հիմա մենք միանգամայն ուրիշ երկրում կապրեինք: Այս ոճրագործությունը ներսի ստահակների կողմից է կատարվել և ամեն ինչ արվել է այն կոծկելու համար: Ոչինչ բացահայտելու ցանկություն չի եղել», - ասաց նա:
Ս. Դեմիրճյանի խոսքով՝ հոկտեմբերի 27-ի ծանր հետևանքները զգալի են առ այսօր ու դեռևս մնում են չբացահատված:

Преступление 27 октября было внутренним заказом – Стапан Демирчян
Депутат от парламентской фракции «Армянский национальный конгресс» Степан Демирчян уверен, что теракт в парламенте Армении 27 октября 1999 года был внутренним заказом. Такое мнение высказал сегодня Степан Демирчян в беседе с журналистами.
«Это стало тяжелейшим ударом по нашей государственности. Если бы не было этого, сейчас мы жили бы в совершенно другой стране. Это преступление было совершено подонками и сделано все, чтобы прикрыть его. Желания раскрыть "27 октября" не было», - сказал он.
По словам С.Демирчяна, тяжелые последствия событий 27 октября ощущаются до сих пор и преступление остается не раскрытым.