Վրաստանի նախագահը համաներում է շնորհել 168 կալանավորի
Վրաստանի նախագահ Գեորգի Մարգվելաշվիլին հինգշաբթի  ներում է շնորհել 168 կալանավորի, որոնցից վեցը կին է, այս մասին ճեպազրույցում հայտնել է համաներման հանձնաժողովի նախագահ Զվիադ Քորիձեն, փոխանցում է Sputnik-Georgia-ն:
Պետության ղեկավարը համաներման համապատասխան փաստաթուղթ Է հրատարակել, որն արդեն ուղարկված է պատիժների իրագործման և պրոբացիայի նախարարություն:
«Այսօր իսկ բանտից կազատվի 114 դատապարտյալ,  որոնցից չորսը  կին է: Մնացած 54 դատապարտյալի նկատմամբ  պատիժը մեղմացվել  է տարբեր ձևերով»,- ասել Է Քորիձեն:
Համաներման հանձնաժողովը քննել է  ընդամենը 1095 գործ, ինչից  հետո համապատասխան առաջարկ  է  ներկայացրել նախագահին, նշել է նա:

Президент Грузии помиловал 168 осужденных
Президент Грузии Георгий Маргвелашвили в четверг помиловал 168 заключенных, шестеро из которых — женщины, сообщил председатель комиссии по помилованию Звиад Коридзе на брифинге, передает է Sputnik-Georgia.  Глава государства издал соответствующий акт помилования, который уже отправлен в министерство по исполнению наказаний и пробации.
«Сегодня же тюрьмы покинут 114 осужденных, среди которых четыре женщины. Остальным 54 осужденным наказание облегчено в различной форме», — сказал Коридзе.
Всего Комиссия по помилованию рассмотрела дела 1095 осужденных, после чего дала соответствующие рекомендации президенту, отметил он.