Իտալիայում տեղի ունեցած երկրաշարժի հետևանքով տուժել է առնվազն 8 մարդ
Իտալիայի Ֆաբրիանո քաղաքի առնվազն ութ բնակիչ վիրավորվել է նախօրեին երկրի կենտրոնական շրջանում տեղի ունեցած երկրաշարժի հետևանքով, հայտնում է TGCom-24 իտալական հեռուստաալիքը՝ հղում անելով քաղաքապետին, փոխանցում է ТАСС-ը:
«Ութ մարդ թեթև վնասվածքներ է ստացել՝ շենքերից մեկի մասնակի փլուզման հետևանքով», - պատմել է քաղազաքապետ Ջանկառլո Սագրամոլան:
Ըստ նրա՝ մի քանի շենքեր այլևս պիտանի չեն օգտագործման համար: Քաղաքում կազմակեպվել են տուժածների ընդունման կետեր: Այսօր քաղաքի բոլոր դպրոցները փակ կլինեն:
Հոկտեմբերի 26-ին 5,4 և 5,9 մագնիտուդով երկու հզոր ցնցում է տեղի ունեցել Ապենինների կենտրոնական մասում՝ Պերուջա և Մաչերատա քաղաքների միջև: Մասնագետների գնահատմամբ՝ դա դարձել Է օգոստոսի 24-ին սկսված սեյսմիկ ակտիվության շարունակությունը, երբ 6,0 մագնիտուդով երկրաշարժի հետևանքով մոտ 300 մարդ զոհվեց, և զգալի վնավածքներ ստացան Ամատրիչե, Ակումոլի, Արկուատա քաղաքները:

От землетрясения в Италии пострадали не менее 8 человек
По меньшей мере восемь жителей итальянского города Фабриано получили ранения в результате землетрясения, произошедшего накануне в центральной Италии, сообщил итальянский телеканал TGCom-24 со ссылкой на мэра города, передает ТАСС
«Восемь человек получили легкие ранения при обрушения частей одного из зданий», - рассказал Джанкарло Саграмола, мэр города.
Он добавил, что несколько домов более непригодны для жилья. В городе организованы пункты приема пострадавших. В четверг все школы города будут закрыты.
Два мощных подземных толчка магнитудой 5,4 и 5,9 произошли 26 октября, в центральной части Апеннин, между городами Перуджа и Мачерата. По утверждению специалистов, это стало продолжением сейсмической активности, начавшейся 24 августа, когда в результате землетрясения магнитудой 6,0 погибли почти 300 человек и получили значительные повреждения города Аматриче, Аккумоли, Аркуата.