Դալլաքյան-Օհանյան տանդեմը կհարմարվի Բաղրամյան 26-ից իջեցվող շաբլոնին. «Ժամանակ»
«Ժամանակ»-ի տեղեկություններով, օրերս հանդիպել են պաշտպանության նախկին նախարար, նորաստեղծ «Երրորդ հանրապետություն» կուսակցության ապագա ղեկավար Սեյրան Օհանյանը և ՀՀ նախագահի աշխատակազմի ղեկավար Արմեն Գևորգյանը։ Հանդիպումը նվիրված է եղել Վիկտոր Դալլաքյանի նորաստեղծ կուսակցությանը, կուսակցության գործունեության թույլատրելիի և անթույլատրելիի սահմանները որոշելուն։ Արմեն Գևորգյանը ուրվագծել է այն սահմանը, որը իշխանության համար համարվելու է թույլատրելի։
«Նկատենք, որ բանակցությունները վարում է Սեյրան Օհանյանը, քանի որ իշխանությունները Վիկտոր Դալլաքյանին այս պահին համարում են ոչ ադեկվատ, իսկ Սեյրան Օհանյանն այդ իմաստով իշխանության համար ցանկալի ֆիգուր է նման կարգի հարցեր քննարկելու։
Ի դեպ, «Ժամանակ»-ի տեղեկություններով, «հանդիպման ժամանակ Սեյրան Օհանյանին կրկին զգուշացվել է չհատել թույլատրելիի սահմանը, այլապես թե իր և թե Դալլաքյանի վերաբերյալ ոչ թե տեղեկություններ ի հայտ կգան ասպարեզում, այլ փաստական նկարահանումներ այն մասին, թե ինչպես են վերջիններս մինչև վերջին պահը գովերգել իշխանությանն ու քծնել Սերժ Սարգսյանին։ Կարելի է ասել, որ կուսակցության ստեղծման նախնական փուլում Վիկտոր Դալլաքյան-Սեյրան Օհանյան տանդեմը բաց առճակատման չի գնա իշխանության դեմ և հարմարվի Բաղրամյան 26-ից իջեցվող շաբլոնին»։

«Жаманак»: Тандем Даллакян-Оганян не пойдет на открытое столкновение с властью
На днях состоялась встреча бывшего министра обороны Армении, будущего председателя новосозданной партии «Третья республика» Сейрана Оганяна и главы аппарата президента Армена Геворкяна, пишет газета «Жаманак». Армен Геворкян сообщил о приемлемой для власти грани деятельности новосозданной партии.
«Заметим, что переговоры ведет Сейран Оганян, так как власти считают сейчас Виктора Даллакяна неадекватным, а Сейран Оганян в плане обсуждения подобных вопросов желательная фигура для власти», - пишет издание.
Кстати, по сведениям газеты «Жаманак», «во время встречи Сейрана Оганяна вновь предупредили не переходить грань дозволенного, иначе будут обнародованы не только информация об Оганяне и Даллакяне, но и фактические видеоматериалы о том, как последние до последней минуты хвалили властей и льстили Сержу Саргсяну».
«Можно сказать, что на первоначальном этапе создания партии тандем Виктор Даллакян-Сейран Оганян не пойдет на открытое столкновение с властью и приспособиться к шаблону Баграмяна 26», - отмечает газета.