Փոստանջյան. Գագիկ Ծառուկյանը փորձելու է վերահսկել ընդդիմադիր դաշտը
Գագիկ Ծառուկյանը միշտ շարունակել է մնալ քաղաքականության մեջ, պարզապես նրան ժամանակավորապես արգելվել է ղեկավարել «Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը, այսօր խորհրդարանում ասաց «Ժառանգություն» խմբակցության անդամ Զարուհի Փոստանջյանը:
«Գագիկ Ծառուկյանը թիվ մեկ քաղաքական կառույցին է անդամակցում՝ ԱԺ-ին։ Այսինքն, որպես պատգամավոր շարունակում է մնալ խորհրդարանում, հետևաբար նա չի հեռացել քաղաքականությունից։ Նրան արգելել էին ղեկավարել կուսակցությունը, բայց հիմա այդ արգելքը հանվել է», - նշեց պատգամավորը։
Վերջինս ընդգծեց, որ ինքը Գագիկ Ծառուկյանի համակիրը չէ և չի կարծում, որ նրա վերադարձի կարիքը կա։
«Գագիկ Ծառուկյանը առաքելություն ունի։ Այն հետևյալն է՝ մեղմել ավտորիտար ռեժիմը և  բոլոր հնարավոր միջոցներով պահպանել այս արատավոր համակարգը։ Նա փորձ է կատարելու վերահսկել ընդդիմադիր դաշտը, որովհետև խոսվում է ընդդիմադիրների միավորման մասին, բայց Գագիկ Ծառուկյանը չի կարող վերահսկել ինձ, ոչ էլ մեր կուսակցությանը», - ընդգծեց նա։

Постанджян: Гагик Царукян попытается контролировать оппозиционное поле
Гагик Царукян всегда оставался в политике, однако временно ему запретили руководить партией «Процветающая Армения», заявил на брифинге в парламенте депутат парламента, член фракции «Наследие» Заруи Постанджян.
«Гагик Царукян является депутатом, следовательно, он не ушел из политики. Ему просто запретили руководить партией. Сейчас этот запрет снят», - сказала она.
По мнению З.Постанджян, миссия Г. Царукяна заключается в следующем – он попытается контролировать оппозиционное поле, поскольку «стали идти разговоры о возможном объединении оппозиционеров».