Ոստիկանի սպանության համար «Սասնա ծռերից» Արմեն Բիլյանին մեղադրանք է առաջադրվել
«Սասնա ծռեր» ծմբի անդամ Արմեն Բիլյանին առաջադրված մեղադրանքը լրացվել է. նրան մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ ՔՕ 104-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 1-ին, 2-րդ, 3-րդ և 11-րդ կետերով (սպանություն):
«Արմեն Բիլյանին մեղադրանք է առաջադրվել ոստիկան Գագիկ Մկրտչյանի սպանության և զենքի շորթման համար», - Aysor.am-ին ասաց Բիլյանի փաստաբան Արմինե Ֆանյանը:
Նա նշեց, որ իր պաշտպանյալը չի ընդունում իրեն առաջադրված մեղադրանքը:
«Ավելին, առաջիկայում պատրաստվում ենք  ապացուցել, որ այդ սպանության հետ Արմեն Բիլյանը որևէ առնչություն չունի», - նշեց փաստաբանը:
Հիշեցնենք՝ Գագիկ Մկրտչյանը, որը ծանր վիրավորում էր ստացել հուլիսի 17-ին ոստիկանության ՊՊԾ գնդի գրավման օրը, մահացել էր օգոստոսի 13-ին:
45-ամյա ոստիկան Գագիկ Մկրտչյանի վիճակը գնահատվում էր ծայրահեղ ծանր, այդ ընթացքում նա ենթարկվել էր չորս վիրահատության և այդպես էլ գիտակցության չէր եկել:

Члена группировки «Сасна црер» Армена Биляна обвинили в убийстве полицейского
Члену захватившей в июле в Ереване территорию ППС полиции в районе Эребуни вооруженной группировки «Сасна црер» Армену Биляну предъявлено обвинение в убийстве полицейского.
«Обвинение дополнено статьей 104 (убийство). А.Билян обвиняется в убийстве полицейского Гагика Мкртчяна. А.Билян не признает своей вины. Мы готовимся доказать, что А.Билян не имеет отношения к убийству», - сказала Aysor.am адвокат Армине Фанян сказала адвокат.
Напомним, что 45-летний полицейский Г.Мкртчян был ранен 17 июля при захвате полка. 13 августа он скончался в больнице. Г.Мкртчяну были проведены несколько операций, однако спасти его жизнь не удалось.