ՀՀԿ Գործադիր մարմինը կունենա 21 անդամ, այդ թվում՝ վարչապետ Կարեն Կարապետյանն ու Վիգեն Սարգսյանը
ՀՀԿ 16-րդ համագումարում ՀՀ նախագահ, կուսակացության վերընտրված նախագահ Սերժ Սարգսյանն առաջարկեց կուսակցության Գործադիր մարմնում ունենալ 21 անդամ:
«Առաջարկում եմ հետևյալ կազմը` Սերժ Սարգսյան, Հովիկ Աբրահամյան, Արմեն Աշոտյան, Կարեն Ավագյան, Վահրամ Բաղդասարյան, Գագիկ Բեգլարյան, Ռուբեն Թադևոսյան, Մուշեղ Լալայան, Կարեն Կարապետյան, Կարեն Կարապետյան (ՀՀԿ պատգամավոր), Հրանուշ Հակոբյան, Դավիթ Հարությունյան, Արփինե Հովհաննիսյան, Տարոն Մարգարյան, Գագիկ Մինասյան, Հերմինե Նաղդալյան, Սամվել Նիկոյան, Էդուարդ Շարմազանով, Գալուստ Սահակյան, Սամվել Ֆարմանյան», - ասաց Սերժ Սարգսյանը:
Գործադիր մարմնի անդամների ընտրությունը կայացավ բաց քվեարկությամբ ու կազմը հաստատվեց:
Նշենք, որ ԳՄ անդամության թեկնածուների անունները թվարկելիս նախագահը մոռացավ նշել Պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանի անունը, ում ներառելու համար կատարվեց առանձին քվեարկություն:
«Մենք լուծում ենք գործադիր մարմնի թարմացման խնդիր: Ձեռնամուխ ենք լինում լուծելու կանանց մասնակցության ավելացման հարցը՝ որոշումների կայացման գործում և երիտասարդների ընդգրկումը գործադիր մարմնում», - ասաց Սերժ Սարգսյանն ու շնորհավորեց գործադիր մարմնի նորընտիր անդամներին:
Նախագահը նշեց, որ մոտ օրերս կորոշվի ՀՀԿ-ի խորհրդի կազմը, որից հետո կգումարվի անդրանիկ նիստը, կընտրվեն ՀՀԿ նախագահի տեղակալներ, կձևավորվեն հանձանժողվներ, ՀՀԿ-ի ոլորտային ստորաբաժանումների ղեկավարներ:

В Исполнительный орган РПА вошли 21 членов, в том числе Карен Карапетян и Виген Саркисян
Президент Армении, переизбранный председатель Республиканской партии Армении предложил на 16-ом съезде партии включить в состав Исполнительного органа РПА 21 членов.
«Предлагаю следующий состав: Серж Саргсян, Овик Абраамян, Армен Ашотян, Карен Авагян, Ваграм Багдасарян, Гагик Бегларян, Рубен Тадевосян, Мушег Лалаян, Карен Карапетян, Карен Карапетян (депутат парламента РА), Грануш Акопян, Давид Арутюнян, Виген Саркисян, Арпине Ованнисян, Тарон Маргарян, Гагик Минасян, Эрмине Нагдалян, Самвел Никоян, Эдуард Шармазанов, Галуст Саакян, Самвел Энфиаджян», - сказал Серж Саргсян.
Избрание членов Исполнительного органа РПА состоялось путем открытого голосования.
«Мы решаем вопрос обновления исполнительного органа. Намерены решить также вопрос увеличения участия женщин в принятии решений и включения в состав исполнительного органа молодых кадров», - заявил Серж Саргсян, поздравив новоизбранных членов исполнительного органа РПА.