Beeline-ի աջակցությամբ Վանաձորի երաժշտական դպրոցում անցկացվել են վարպետության դասեր
2 դեկտեմբերի, Երևան: Beeline-ի և Դասական երաժշտության զարգացման հիմնադրամի համագործակցության շրջանակներում Վանաձոր քաղաքի  №1 երաժշտական դպրոցի սաների համար այսօր անցկացվեցին վարպետության դասեր: Վարպետության դասերը վարեցին Դասական երաժշտության զարգացման հիմնադրամի հոգաբարձուների խորհրդի անդամներ Խաչատուրյանի անվան տրիոյի երաժիշտներ Արմինե Գրիգորյանը, Կարեն Շահգալդյանը և Կարեն Քոչարյանը: Դպրոցը նաև նվեր ստացավ հիմնադրամի միջոցներով ձեռքբերված կլարնետ, իսկ վարպետության դասերից հետո տեղի ունեցավ Տրիոյի համերգը, որը կազմակերպվել էր Հայաստանում Եվրոմիության ներկայացուցչության հետ համատեղ:
«Beeline-ի բարեգործական ծրագրերում հիմնական ուշադրությունն ուղղված է երիտասարդությանը, և Դասական երաժաշտության զարգացման հիմնադրամի  հետ համագործակցությունը մենք դիտարկում ենք որպես աճող սերնդի ուղղությամբ ներդրման երկարաժամկետ ծրագիր: Մենք միասին աշխատում ենք տաղանդի զարգացման և շնորհալի պատանիների դաստիարակման ուղղությամբ, որոնք կկարողանան արժանի կերպով շարունակել հայ դասական երաժշտության փառավոր ավանդույթները», - նշել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Խաչատուրյանի անվան Տրիոյի ջութակահար Կարեն Շահգալդյանը նշել է. «Մեր հիմնադրամն արդեն ունի պատկառելի պատմություն և որոշակի հաջողություններ: Հույս ունենք, որ մեր գործունեության շնորհիվ տաղանդավոր երիտասարդները ամբողջ երկրով մեկ կկարողանան գտնել արվեստում իրենց ուղին և ամրապնդել իրենց շնորհը: Իհարկե, անկասկած, այս ամենը հնարավոր է դառնում բացառապես ի շնորհիվ Beelien-ի աջակցության՝ ընկերության, որը մեզ հետ է արդեն հինգ տարի»:
Խաչատուրյանի անվան Տրիոն հիմնադրվել է 1999 թվականին: Տրիոյի երաժիշտները հյուրախաղերով հանդես են եկել Շվեյցարիայում, Մեծ Բրիտանիայում, Ավստրիայում, Ավստրալիայում, Լատվիայում, Լիտվայում, Բուլղարիայում, Ռուսաստանում, Վրաստանում, Չինաստանում, ինչպես նաև Հյուսիսային և Հարավային Ամերիկայում: 2006թ.-ից սկսած Տրիոն հանդես է գալիս հետևյալ կազմով՝ Արմինե Գրիգորյան՝ դաշնամուր, Կարեն Շահգալդյան՝ ջութակ, և Կարեն Քոչարյան՝ վիոլոնչել:
«Դասական երաժշտության զարգացման հիմնադրամը» հիմնադրվել է 2010 թ.՝ Խաչատուրյանի անվան Տրիոյի երաժիշտների կողմից: Հիմնադրամի գործունեության հիմնական ուղղվածությունը դասական երաժշտության ոլորտում կրթական և բարեգործական ծրագրերի իրականացումն է: Beeline ընկերությունը հիմնադրամի հովանավորն է 2011 թվականից:

При поддержке компании Beeline в музыкальной школе Ванадзоре прошли мастер-классы
В рамках партнерства Beeline и Фонда развития классической музыки в музыкальной школе №1 города Ванадзора сегодня прошли мастер-классы для воспитанников школы.
Как сообщает пресс-служба компании, мастер-классы провели члены попечительского совета Фонда развития классической музыки – музыканты Трио имени Хачатуряна: Армине Григорян, Карэн Шахгалдян и Карен Кочарян.
Также школе подарен кларнет, приобретённый на средства Фонда, а после мастер-классов состоялся концерт Трио, организованный совместно с представительством Евросоюза в Армении.
«В благотворительных проектах Beeline основное внимание отведено молодежи, и партнерство с Фондом развития классической музыки мы рассматриваем как долгосрочный проект инвестиций в подрастающее поколение. Вместе мы стараемся развить талант и воспитать юных дарований, которые смогли бы достойно продолжить славные традиции армянской классической музыки», - отметил гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Карэн Шахгалдян, скрипач Трио имени Хачатуряна отметил: «Наш Фонд уже имеет солидную историю и определённые достижения, мы надеемся, что благодаря нашей деятельности талантливые ребята по всей стране могут найти свой путь в искусстве и укрепить своё дарование. И, безусловно, всё это возможно исключительно благодаря поддержке Beeline, компании, которая с нами уже пять лет».
Трио имени Хачатуряна было основано в 1999 году. Музыканты трио выступали с гастрольными концертами в Швейцарии, Великобритании, Австрии, Австралии, Латвии, Литве, Болгарии, России, Грузии, Ките, а также в Северной и Южной Америке. Начиная с 2006 года трио выступает в следующем составе: Армине Григорян – фортепиано, Карэн Шахгалдян – скрипка и Карен Кочарян – виолончель.
«Фонд развития классической музыки» был основан в 2010 году музыкантами Трио имени Хачатуряна. Основная деятельность фонда направлена на реализацию образовательных и благотворительных программ в сфере классической музыки. Beeline является спонсором Фонда с 2011 года.