Իսրայելի ոստիկանությունը ավելի քան 10 ժամ հարցաքննել է երկրի վարչապետի կնոջը
Իսրայելի ոստիկանությունը նախօրեին ավելի քան 10 ժամ հարցաքննել է երկրի վարչապետի կնոջը՝ Սառա Նեթանյահուին, որին կասկածում են բյուջետային միջոցներն անձնական նպատակով օգտագործելու մեջ, գրում է РИА Новости-ն։
Քննությունը ստուգում է Նեթանյահուի առանձնատանը պետական բյուջեից էլեկտրիկի ծառայությունների, Սառայի հոր համար խնամակալի, ուտելիքի պատվերների և խոհարարների աշխատանքի դիմաց վճարելու մասին տեղեկությունը։ Նեթանյահու զույգը հերքում է մեղադրանքները։
«Ես կրկնում եմ, որ դրանից ոչինչ դուրս չի գա, քանի որ այստեղ ոչինչ չկա»,– ասել է Սառա Նեթանյահուն։
Կես տարի առաջ ոստիկանությունը խորհուրդ էր տվել նրան մեղադրանք ներկայացնել այդ գործով։ Իրավապահները չեն մեկնաբանում հետաքննության ընթացքը։

Полиция Израиля допрашивала жену премьера в течение 10 часов
Израильская полиция накануне больше десяти часов допрашивала супругу премьер-министра страны Сару Нетаньяху по подозрению в использовании бюджетных средств на личные нужды, пишет РИА Новости.
Следствие проверяет информацию об оплате из казны услуг электрика в частной резиденции Нетаньяху, найма сиделки для отца жены премьера, заказов еды и приглашения поваров для семейных торжеств.
Чета Нетаньяху отрицает все обвинения. «Я повторяю, что ничего из этого не выйдет, потому что здесь ничего нет», — сказала  Сара Нетаньяху.
Полгода назад израильская полиция рекомендовала предъявить ей обвинения по этому делу. Сами правоохранительные органы не комментируют ход расследования.