Գերմանիան մտադիր է 50 մլն եվրոյի հավելյալ օգնություն հատկացնել Հալեպին
Գերմանիան մտադիր է 50 մլն եվրոյի հավելյալ մարդասիրական օգնություն հատկացնել սիրիական Հալեպին, հայտնում է ТАСС-ը՝ հղում անելով այդ երկրի ԱԳՆ-ին:
Գերմանիայի արտաքին գործերի նախարար Ֆրանկ Վալտեր Շտայնմայերը Լիբանան ուղևորության ընթացքում ՄԱԿ-ի Փախստականների գործերի գերագույն կոմիսարի վարչության ներկայացուցիչների հետ քննարկել է այն սիրիացիների դրությունը, որոնք փորձում են փրկվել իրենց երկրում տեղի ունեցող պատերազմից:
ԱԳ նախարարը հորդորել է Սիրիայի հակամարտության բոլոր կողմերին հումանիտար դադարներ հաստատել պաշարված շրջաններին օգնություն մատակարարելու համար:

Германия намерена выделить Алеппо €50 млн дополнительной помощи
Германия намерена дополнительно выделить в качестве гуманитарной помощи сирийскому Алеппо €50 млн. Об этом сообщил МИД ФРГ,  передает ТАСС.
Как отметили в ведомстве, министр иностранных дел Германии Франк-Вальтер Штайнмайер во время поездки в Ливан с представителями Управления Верховного комиссара ООН по делам беженцев обсудили положение сирийцев, спасающихся от войны в их стране.
Глава МИД призвал все стороны конфликта в Сирии установить гуманитарные паузы для поставок помощи в осажденные районы.