Պերուում տեղի ունեցած երկրաշարժի հետևանքով ավերածություններ են առաջացել
Պերուի հարավում 6.3 մագնիտուդ ուժգնությամբ երկրաշարժի հետևանքով տներ են փլուզվել: Այս մասին Twitter-ում հաղորդել է երկրի քաղպաշտպանության ազգային ինստիտուտը, փոխանցում է Gazeta.ru-ն:
«Երկրաշարժի հետևանքով Լամպա նահանգում ութ տուն է փլուզվել, ևս 40-ը վնասվել է Պարատիա շրջանում: Մարդիկ անվտանգ գոտի են տեղափոխվել»,- ասված է հաղորդագրությունում:
Ավելի վաղ հաղորդվել էր, որ Պերուում տեղի ունեցած երկրաշարժի էպիկենտրոնը գտնվել է Հուլյակա քաղաքից 45 կմ դեպի հյուսիս-արևելք, մոտ 3 կմ խորությամբ: Երկրաշարժն, ինչպես հաղորդվել է, տեղական ժամանակով 17:40-ին:

Землетрясение в Перу привело к разрушениям
Сильное землетрясение магнитудой 6,3, произошедшее ранее в южной части Перу, привело к разрушению домов. Об этом в твиттере сообщил национальный институт гражданской обороны страны, передает Gazeta.ru.
«Сообщается, что в результате землетрясения в провинции Лампа разрушено восемь домов, еще сорок повреждены в округе Паратия. Люди расположены в безопасных зонах,» — сообщает ведомство.
Ранее стало известно о землетрясении в Перу. Эпицентр залегал в 45 км на северо-восток от города Хульяка на глубине около 3 км. Землетрясение, как сообщалось, произошло в 17.40 по местному времени.