Սոցիալական ապահովության պետական ծառայությունը նոր պետ ունի
Վարչապետ Կարեն Կարապետյանի որոշմամբ Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության սոցիալական ապահովության պետական ծառայությունը նոր պետ ունի:
Արտակ Ղազարյանին նշանակել Հայաստանի Հանրապետության աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության սոցիալական ապահովության պետական ծառայության պետ»,-ասված է վարչապետի որոշման մեջ:
Հիշեցնենք՝ նոյեմբերի 30-ին վարչապետն աշխատանքից ազատել էր ՍԱՊԾ պետ Արմեն Աբրահամյանին:
Արտակ Ղազարյանն ունի զարգացման ծրագրերի կառավարման ավելի քան տասնհինգամյա փորձ։ Վերջին տարիներին ղեկավարել է ամերիկյան «Քեմոնիքս Ինթերնեշընըլ» ընկերությունը և ԱՄՆ Միջազգային Զարգացման գործակալության Կենսաթոշակային բարեփոխումների ծրագիրը, որի հիմնական նպատակն էր աջակցել ՀՀ աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարությանը և նախարարության սոցիալական ապահովության պետական ծառայությանը կենաթոշակների ոլորտում իրականացվող բարեփոխումներին, ինչպես նաև ինտեգրված սոցիալական ծառայությունների համակարգի ներդրման գործում։
Արտակ Ղազարյանի ղեկավարած ծրագրերը ներառել են նաև տեղեկատվական տեխնոլոգիաներն ու ինովացիան, զբոսաշրջությունը, տնտեսական մրցունակությունն ու էներգետիկան։
Արտակ Ղազարյանը ավարտել է Երևանի պետական համալսարանի պատմության և միջազգային հարաբերությունների ֆակուլտետները, ՀՀ կառավարման ակադեմիան և Եվրոպայի խորհրդի քաղաքական դասընթացների դպրոցը։ Մասնագիտական և ծրագրերի կառավարման վերաբերյալ վերապատրաստումներ է անցել ԱՄՆ-ում, Գերմանիայում, Մեծ Բրիտանիայում և Ռուսաստանում։ Տիրապետում է ռուսերենին, անգլերենին և գերմաներենին: Հեղինակ է մի շարք գիտական հոդվածների։
Ծնվել է 1973թ․ փետրվարի 8-ին, Վայք քաղաքում։ Զինապարտ է, ունի պահեստազորի լեյտենանտի զինվորական կոչում։

Назначен новый глава Государственной службы социального обеспечения
Решением премьер-министра Армении Карена Карапетяна назначен новый начальник Государственной службы социального обеспечения министерства труда и по социальным вопросам Армении.
«Принимая за основание «подпункт 6 пункта 121 порядка, установленного указом президента Республики Армения № УП-174-Н от 18 июля 2007 года,
назначить Артака Казаряна начальником Государственной службы социального обеспечения министерства труда и по социальным вопросам Республики Армения», - говорится в решении премьера.
Напомним, премьер-министр Карен Карапетян 30 ноября освободил от занимаемой должности начальника Государственной службы социального обеспечения министерства труда и по социальным вопросам Армении Армена Абрамяна.
Артак Казарян имеет более чем 15-летний опыт управления программами развития. В последние годы он был руководителем американской компанией «Chemonics International» и «Программы реализации пенсионных реформ» (PRIP) Агентства США по международному развитию (USAID), основная цель которой оказать содействие министерству труда и по социальным вопросам и Государственной службе социального обеспечения в реализуемых реформах в пенсионной системе, а также внедрении системы интегрированной системы социальных услуг.
Руководимые Артаком Казаряном программы включали также сферу информационных технологий и инноваций, экономической конкуренции и энергетики.