Ժիրայր Սեֆիլյանի և մյուսների գործի նյութերին ծանոթանալու ժամանակը կերկարացվի
Ժիրայր Սեֆիլյանի և մյուսների վերաբերյալ գործով դատախազը ցուցում է տվել երկարացնելու գործի նյութերին ծանոթանալու ժամանակը:
«Կազմակերպված խմբի կողմից ապօրինի կերպով հրազեն, ռազմամթերք ձեռք բերելու, պահելու, փոխադրելու և 2016 թվականի հուլիսի 17-ին ՀՀ ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչության պարեկապահակետային ծառայության գնդի տարածք մուտք գործելու, նշված ստորաբաժանման վարչական շենքը, հարակից տարածքը զավթելու և պահելու դեպքի առթիվ հարուցված, ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում քննվող քրեական գործից Ժիրայր Սեֆիլյանի և մյուսների մասով անջատված քրեական գործի նախաքննության օրինականության նկատմամբ հսկողություն իրականացնող դատախազի կողմից, մեղադրյալների պաշտպանության իրավունքի առավել արդյունավետ իրացումն ապահովելու նպատակով, վարույթն իրականացնող մարմնին ցուցում է տրվել քրեական գործի նյութերին ծանոթանալու համար ողջամիտ՝ ավելի տևական ժամանակ տրամադրելու վերաբերյալ»,-հաղորդում են գլխավոր դատախազությունից:

Прокурор продлил срок ознакомления с материалами по уголовному делу Ж.Сефиляна
Прокурор продлил срок ознакомления с материалами дела по уголовному делу в отношении Жирайра Сефиляна и других, сообщает пресс-служба Генпрокуратуры Армении.
«Прокурор, осуществляющий надзор в отношении законности предварительного следствия по выделенному в отдельное производство уголовному делу в отношении Жирайра Сефиляна и других, дал указание о предоставлении разумного, более длительного срока для ознакомления с материалами уголовного дела», - говорится в сообщении Генпрокуратуры Армении.
Отметим, что речь идет о выделенном в отдельное производство деле о незаконном обороте оружия и захвате 17 июля 2016 года вооруженной группой здания полка патрульно-постового полка полиции Армении, расследуемом в Специальной следственной службе Армении.