Նախագահին է ներկայացվել առողջության առաջնային պահպանման օղակում իրականացվող զանգվածային սկրինինգային ծրագրերի ընթացքը
03/12/2016 15:06
Նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ներկա է գտնվել Երևանի Կառլեն Եսայանի անվան պոլիկլինիկայի վերաբացմանը:
Մայրաքաղաքի Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանում գտնվող այս համաբուժարանի հիմնանորոգման աշխատանքների և կահավորման ֆինանսավորումը՝ շուրջ 500 մլն դրամ, ամբողջությամբ իրականացվել է Եսայանների ընտանիքի կողմից:
Երևանի քաղաքապետի, առողջապահության ոլորտի պատասխանատուների և ՀՀ վաստակավոր բժիշկ, երջանկահիշատակ Կառլեն Եսայանի ընտանիքի անդամների ուղեկցությամբ Հանրապետության Նախագահը շրջայց է կատարել բուժհաստատությունում, ծանոթացել իրականացված աշխատանքներին, առողջապահական որակյալ ծառայություն մատուցելու նպատակով հաստատությունում ստեղծված պայմաններին, զրուցել բուժանձնակազմի ներկայացուցիչների հետ:
ՀՀ Նախագահին ներկայացրել են, որ բուժհաստատության ավելի քան 170 աշխատակիցների աշխատանքի և պոլիկլինիկայում հաշվառված շուրջ 45000 քաղաքացիների որակյալ սպասարկման համար ապահովված են անհրաժեշտ պայմաններ:
Շրջայցի ընթացքում ՀՀ առողջապահության նախարարության պատասխանատուները Նախագահին ներկայացրել են նախարարության կողմից առողջության առաջնային պահպանման օղակում իրականացվող զանգվածային սկրինինգային ծրագրերի ընթացքը:
Անդրադարձ է եղել նաև ամբուլատոր-պոլիկլինիկական օղակի աշխատանքների կազմակերպման խնդիրներին:
Հանրապետության Նախագահի ներկայությամբ տեղի է ունեցել նաև ՀՀ վաստակավոր բժիշկ Կառլեն Եսայանի բրոնզաձույլ արձանի բացման արարողությունը:

Президент Армении ознакомился с ходом реализации скрининговых программ в первичном звене здравоохранения
03/12/2016 16:04
Президент Армении присутствовал сегодня на церемонии открытия поликлиники имени Карлена Есаяна в административном районе Канакер-Зейтун Еревана.
Финансирование работ по капитальному ремонту и внутренней отделке медучреждения в размере порядка 500 млн. драмов осуществлено за счет средств семьи Есаян.
Президент Армении в сопровождении мэра Еревана, ответственных сферы здравоохранения и членов семьи заслуженного врача Республики Армения Карлена Есаяна обошел медицинское учреждение, ознакомился с реализованными работами, созданными для предоставления качественных медицинских услуг условиями, побеседовал с медицинским персоналом.
Главе государства были представлены необходимые условия, которые обеспечены для работы более 170 сотрудников медучреждения и качественного обслуживания порядка 45000 граждан, состоящих на учете в поликлинике.
В ходе визита ответственные лица министерства здравоохранения Армении представили президенту С.Саргсяну ход скрининговых программ, которые осуществляются ведомством в первичном звене здравоохранения.
Были затронуты также вопросы организации работ амбулаторно-поликлинического звена.
Президент Армении присутствовал также на церемонии открытия бронзового бюста заслуженному врачу РА Карлену Есаяну.