Ջո Բայդենն իր թեկնածությունը կառաջադրի ԱՄՆ-ի նախագահի 2020-ի ընտրություններում
ԱՄՆ-ի փոխնախագահ Ջո Բայդենը հայտարարել է, որ մտադիր է մասնակցել 2020 թվականին կայանալիք նախագահի ընտրություններին, փոխանցում է  «Интерфакс»-ը՝ հղում անելով The Hill-ին:
Դա կլինի Սպիտակ տան աթոռը զբաղեցնելու նրա երրորդ փորձը: Բայդենն իր որոշման մասին հայտարարել է Կապիտոլիումում՝ պատասխանելով իր քաղաքական ապագայի վերաբերյալ լրագրողների հարցին:
Պատասխանն այնպես է նրանց զարմացրել, որ փոխնախագահին կրկին հարցրել են, թե նա կատակ չի անում արդյոք, իսկ նա տևական դադարից հետո բացասական պատասխանել է տվել՝ հավելելով, որ ճակատագիրն ամենաանկանխատեսելի կերպով պլաններին միջամտելու սովորություն ունի:
2020 թվականին Բայդենը կլինի 78 տարեկան, այնպես որ, եթե նա շահի ընտրությունները, ապա կդառնա ամենածեր նախագահն ԱՄՆ-ի ամբողջ պատմության ընթացքում՝ այդ կոչումը խլելով 70-ամյա Թրամփից:

Джо Байден будет баллотироваться в президенты США в 2020 году
Вице-президент США Джо Байден заявил о своем намерении принять участие в президентских выборах, которые пройдут в США в 2020 году,  передает «Интерфакс» со ссылкой на The Hill. Это будет его третья попытка занять кресло в Белом доме. Байден объявил о своем решении в Капитолии, отвечая на вопрос журналистов о своем политическом будущем.
Ответ так их удивил, что вице-премьера переспросили, не шутит ли он, и тот после продолжительной паузы ответил отрицательно, добавив, что судьба имеет обыкновение вмешиваться в планы самым непредсказуемым образом. В 2020 году Байдену будет 78 лет, так что если он выиграет выборы, то станет самым старым президентом за всю историю США, отобрав это звание у 70-летнего Трампа.