Նախարարները՝  վարչապետի գլխավորությամբ,  որևէ լումա չեն ներդրել ՀՀԿ-ում. «Ժողովուրդ»
«Ժողովուրդ» օրաթերթը  Հայաստանի հանրապետական կուսակցության  կազմակերպչական հանձնաժողովի  նախագահ  Ռուբեն Թադևոսյանից հետաքրքրվել է՝  նորագիր ՀՀԿ-ականները որքան անդամավճար են տվել կուսակցությանը։  Պարզվեց՝  նոր անդամագրված 7 հազար  անդամից ոչ ոք, այդ թվում և նախարարները՝  վարչապետի գլխավորությամբ,  որևէ լումա չեն ներդրել կուսակցությունում։
«Դեռ չեն մուծել, որոշակի գործընթաց կա,  առաջիկա ամիսների, շաբաթների ընթացքում  նոր կմուծեն իրենց համար ցանկալի  գումարը, դա կլինի 100 դրամ, 1000 դրամ, իրենք կորոշեն»,- տեղեկացրել է Թադևոսյանը։
«Ժողովուրդին» չի հաջողվել պարզել՝  որքան են պատրաստվում ներդնել  ՀՀ  ՏԿՏՏ նախարար  Վահան Մարտիրոսյանը և  գյուղնախարար  Իգնատի Առաքելյանը։
Ուշագրավն այն է, որ  նրանք անգամ տեղյակ էլ չէին, որ նման բան գոյություն ունի։  Ի դեպ,  նոյեմբերի 26-ին կայացած ՀՀԿ 16-րդ համագումարի օրը  հայտարարվել էր, որ 2014 ապրիլի 1-ից մինչև 2016 թվականի հոկտեմբերի մեկը ընկած  ժամանակահատվածում  անդամավճարներից գոյացել է  622 մլն 211 հազար դրամ։

«Жоховурд»: Никто из 7000 новых членов ни копейки не внес в копилку РПА
Вступившие в правящую Республиканскую партию Армении (РПА) 7 тысяч новых членов, в том числе и министры во главе с премьером, пока не внесли в копилку партии ни копейки. Об этом заявил председатель оргкомитета РПА Рубен Тадевосян в ответ на вопрос корреспондента газеты «Жоховурд» о том, сколько членских взносов заплатили новые члены партии.
«Пока не заплатили, идет определенный процесс, в течение предстоящих месяцев, недель только уплатят взносы в том размере, в котором захотят сами: будет это 100 или 1000 драмов, сами решат», - сообщил Тадевосян.
Изданию не удалось выяснить, какую сумму собираются внести в копилку партии министр транспорта, связи и информационных технологий Вардан Мартиросян и министр сельского хозяйства Игнатий Аракелян.
«Примечательно, что они даже не знают о том, что существуют членские взносы. Кстати, на состоявшемся 26 ноября 16-ом съезде Республиканской партии Армении было объявлено, что с 1-го апреля 2014 года до 1-го октября 2016 года от членских взносов образовалась сумма в размере 622 млн. 211 тысяч драмов», - отмечает издание.