Հները պետք է փոխարինվեն նոր կադրերով. ՀՀԿ-ական պատգամավորը դեմ չէ իր տեղը զիջել երիտասարդներին
Հանրապետական կուսակցության անդամ, ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Արմեն Կարապետյանը դեռևս վստահ չէ՝ ներկայացված կլինի գալիք խորհրդարանի կազմում, թե՝ ոչ։
Լրագրողների հետ զրույցում պատգամավորը նշեց, որ կուսակցությունում դեռևս իր ընդգրկվածության մասին հարց չի քննարկվել։
Դիտարկմանը, թե ինքը ցանկանո՞ւմ է ընդգրկվել խորհրդարանի կազմում, Ա.Կարապետյանն ասաց. «Դեռ ինքս էլ չեմ որոշել՝ ուզում եմ մասնակցել գալիք խորհրդարանի աշխատանքներին, թե՝ ոչ: Պետք է քննարկվի, նոր իմանանք: Կարծում եմ՝ մինչև տարեվերջ պարզ կլինի, թե ովքեր են առաջադրվելու ՀՀԿ-ի ցուցակով»։
Արմեն Կարապետյանը նաև ընդգծեց՝ մտավախություն չունի, որ երիտասարդ կադրերը կընդգրկվեն ցուցակում, որի արդյունքում ինքը դուրս կմնա ցուցակից։
«Անպայման կօգնեմ երիտասարդ բոլոր կադրերին: Եթե երիտասարդն իրոք կկարողանա այն վարկանիշն ունենալ, կարողանա իր մեջ ուժ գտնել ու աշխատել ԱԺ-ում, ապա ես կօգնեմ այդ երիտասարդներին։ Ես կարծում եմ, որ երիտասարդացման կարիք ունի ոչ միայն ՀՀԿ-ն, այլ՝ ցանկացած մեկ այլ կուսակցություն. հները պետք է փոխարինվեն նոր կադրերով», - նշեց նա:

На смену старым кадрам должна прийти молодежь – депутат РПА не прочь уступить свое место
Член правящей Республиканской партии Армении (РПА), депутат парламента Армении Армен Карапетян пока не уверен, будет ли представлен в списке партии на предстоящих парламентских выборах.
В беседе с журналистами Армен Карапетян отметил, что вопрос его участия пока не обсуждался в партии.
На вопрос, хочет ли он быть представленным в составе нового парламента, А.Карапетян заявил: «Я сам пока не решил, хочу участвовать в предстоящих выборах, или нет. Должно состояться обсуждение, после этого мы узнаем. Думаю, до конца года будет ясно, кто будет баллотироваться по списку РПА».
Армен Карапетян также подчеркнул, что не обеспокоен тем, что в список партии могут быть включены молодые кадры, в результате чего он останется вне списка.
«Я обязательно помогу всем молодым кадрам. Если молодой человек действительно сможет иметь такой рейтинг, найти в себе силы и работать в парламенте, то я помогу ему. Я считаю, что не только Республиканская партия, но и любая другая партия нуждается в омоложении: новые кадры должны приходить на смену старым», - отметил он.