Զախարովա. Ռուսաստանը Թրամփի թիմի գալու հետ կապված պատրանքներ չի տածում
Ռուսաստանն ԱՄՆ նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփի թիմի գալու հետ կապված պատրանքներ չի տածում։ Ինչպես հայտնում է РИА Новости-ն, այս մասին ասել է ՌԴ ԱԳՆ պաշտոնական ներկայացուցիչ Մարիա Զախարովան։
«Եթե լուրջ խոսենք, ապա, իհարկե, նոր թիմի գալուց հետո ոչ մի բարեկամության, եղբայրության եւ արդարության հաղթանակ չի սպասվում։ Ոչ մի պատրանք ոչ ոք չի տածում», - գրել է նա Facebook–ի իր էջում։
«Պետք է տարբերել պատվիրված հակառուսական քարոզչությունը սեփական ազգային շահերը պաշտպանելուց։ Առաջինը ապակառուցողական կլինի ոչ այնքան Ռուսաստանի, որքան ամբողջ աշխարհի համար, քանի որ աշխարհին պետք է այդ հավասարակշռությունը։ Երկրորդը նորմալ աշխատանքային գործընթաց է», - ասել է Զախարովան։

Захарова: Москва не испытывает иллюзий в связи с приходом команды Трампа
Россия не испытывает иллюзий в свзяи с приходом команды избранного президента США Дональда Трампа. Как сообщает РИА Новости, об этом заявила официальный представитель МИД РФ Мария Захарова.
«Если говорить серьезно, то, конечно, после прихода новой команды никакого «торжества дружбы, братства и справедливости» не предвидится. Никаких иллюзий никто не испытывает», - написала она на своей странице в социальной сети Facebook.
«Нужно отличать заказную антироссийскую кампанию от отстаивания собственных национальных интересов. Первое деструктивно не столько для России, сколько для всего мира, потому что мир нуждается в балансе. Второе - нормальный рабочий процесс, не лишенный различных издержек», - добавила Захарова.