Էդվարդ Նալբանդյանն ու Ղրղզստանի արտգործնախարարը անդրադարձել են ԵԱՀԿ գործունեության տարբեր ոլորտներին առնչվող հարցերին
08/12/2016 16:41
Դեկտեմբերի 8-ին ԵԱՀԿ անդամ պետությունների արտգործնախարարների 23-րդ խորհրդի շրջանակներում արտգործնախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպում ունեցավ Ղրղզստանի արտգործնախարար Էրլան Աբդիլդաևի հետ:
Զրուցակիցները մտքեր փոխանակեցին երկկողմ համագործակցության ընդլայնման նպատակով ձեռնարկվելիք քայլերի շուրջ։ Այս համատեքստում կարևորվեց բարձրաստիճան այցլեությունների կազմակերպումը, տարբեր գերտեսչությունների, գործարար շրջանակների միջև կապերի հաստատումը։
Նախարարներն անդրադարձան ԵԱՀԿ գործունեության տարբեր ոլորտներին առնչվող հարցերին, նախարարական խորհրդին քննարկվելիք խնդիրներին։

Главы МИД Армении и Киргизии обсудили вопросы двустороннего сотрудничества
Министр иностранных дел Армении Эдвард Налбандян 8 декабря в Гамбурге в рамках 23-го заседания Совета министров иностранных дел ОБСЕ провел встречу со своим киргизским коллегой Эрланом Абдылдаевым. Подробности передает пресс-служба МИД Армении.
Собеседники обменялись мнениями относительно предпринимаемых шагов с целью расширения двустороннего сотрудничества. В данном контексте была отмечена важность организации высокопоставленных визитов, установления связей между разными ведомствами, бизнес-кругами.
Министры коснулись вопросов, связанных с различными сферами деятельности ОБСЕ, а также проблем, обсуждаемых на заседании министерского совета.