ՀՀ նախագահը Արցախում է. Քննարկվել են բանակը սպառազինությամբ և նոր տեխնոլոգիաներով համալրման հարցեր
Հայաստանի և ԼՂՀ միջև ռազմական համագործակցության շրջանակում ՊԲ շտաբում անցկացվել է խորհրդակցություն` բարձրաստիճան զինվորականների մասնակցությամբ, տեղեկացնում է ՀՀ նախագահի մամուլի ծառայությունը:
Խորհրդակցության ընթացքում քննարկվել են նաև բանակը սպառազինությամբ և նոր տեխնոլոգիաներով համալրմանն առնչվող հարցեր:
Քննարկվել են բանակաշինությանը վերաբերող հարցեր: Պաշտպանության բանակի հրամանատարը երկու երկրների նախագահներին է ներկայացրել վերջին ամիսներին առաջնագծում կատարված աշխատանքներն ու առաջիկա անելիքները:
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր աշխատանքային այցով ժամանել է Լեռնային Ղարաբաղի Հանրապետություն:
Ստեփանակերտի օդանավակայանում ՀՀ նախագահին դիմավորել են ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանը, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-լեյտենանտ Լևոն Մնացականյանը, այլ բարձրաստիճան սպաներ:

Президент Армении находится в НКР: Обсуждены вопросы пополнения армии вооружением и новыми технологиями
08/12/2016 17:26
В рамках военного сотрудничества Армении и НКР в штабе Армии обороны НКР в Степанакерте сегодня состоялось совещание с участием президентов Армении и НКР, высокопоставленных представителей командования.
Как сообщает пресс-служба президента, в ходе совещания обсуждались вопросы пополнения армии вооружением и новыми технологиями.
Были обсуждены вопросы армейского строительства. Командующий Армией обороны НКР представил президентам Армении и Карабаха проведенные на передовой линии работы и предстоящие программы.