Հայտնաբերվել են Պակիստանում կործանված ինքնաթիռի 46 զոհվածի դիերը
Պակիստանցի զինվորականները երկրի Հայբեր Փահթունհվա նահանգի Աբոտաբադի շրջանում չորեքշաբթի կործանված ինքնաթիռի բեկորներից դուրս են բերել 46 զոհվածի մարմիններ: Այդ մասին հայտնել է իսլամական հանրապետության քաղաքացիական ավիացիայի վարչությունը, փոխանցում է ТАСС-ը:
Գերատեսչության տվյալով՝ օդանավում եղած 48 մարդուց ոչ ոչ մեկը չի փրկվել: Չիթրալ-Իսլամաբադ չվերթն իրականացնող ART 42 տուրբինապտուտակավոր ինքնաթիռում եղել է 42 ուղևոր (31 տղամարդ, 9 կին և 2 երեխա) և անձնակազմի 6 անդամ:
Ուղևորների թվում եղել է պակիստանցի հայտնի երգիչ Ջունեդ Ջամշեդը, նաև՝ երեք օտարերկրացի: Ըստ առկա տեղեկատվության՝ ավիաաղետի պատճառ են դարձել շարժիչներից մեկի հետ կապված անսարքությունները: Ավելի վաղ հաղորդվել է, որ հայտնաբերվել է ինքնաթիռի սև արկղը:

Найдены тела 46 погибших при крушении самолета на северо-западе Пакистана
Пакистанские военные извлекли из-под обломков авиалайнера, потерпевшего днем крушение в районе Аботтабада (провинция Хайбер- Пахтунхва), тела 46 погибших. Об этом сообщило Управление гражданской авиации исламской республики, передает ТАСС.
По данным ведомства, ни один из 48 человек, находившихся на борту самолета, не выжил. На борту турбовинтового ATR 42, выполнявшего рейс из Читрала (провинция Хайбер-Пахтунхва) в Исламабад, находились 42 пассажира (31 мужчина, 9 женщин и 2 ребенка) и 6 членов экипажа. Среди пассажиров был известный пакистанский певец Джунед Джамшед, а также трое иностранцев.
По имеющейся информации, причиной крушения стали неполадки с одним из двигателей. Ранее сообщалось, что найден черный ящик самолета.