Հունաստանում մեկնարկում է համընդհանուր գործադուլ
Դեկտեմբերի 8-ին Հունաստանում մեկնարկում է համընդհանուր գործադուլ, որին նախատեսում են մասնակցել արհմիությունների անդամներ, պետական և մասնավոր սեկտորի աշխատակիցներ, հայտնում է Korrespondent.net-ը։
Գործադուլի մասնակիցները բողոքում են պետական տնտեսման միջոցառումների, մասնավորապես, աշխատանքային բարեփոխումների, հարկերի բարձրացման դեմ։ Բողոքի ցույցերի կապակցությամբ հանային տրանսպորտի աշխատանքը կխափանվի։
Գործադուլին մտադիր են միանալ բժիշկներ, ուսուցիչներ, ֆինանսական սեկտորի աշխատակիցներ, հարկային տեսուչներ։

В Греции стартует всеобщая забастовка
В Греции в четверг, 8 декабря, пройдет всеобщая забастовка. В ней планируют принять участие члены профсоюзов, работники государственного и частного сектора, сообщает Korrespondent.net.
В связи с протестами нарушится движение общественного транспорта. Отмечается, что автобусы и троллейбусы не будут ходить с 9.00 до 21.00. Поезда дальнего следования в четверг вообще не выйдут на маршруты. Также в портах останутся и суда, принадлежащие к Всегреческой морской федерации.
К забастовке намерены присоединиться врачи, преподаватели, работники финансового сектора, налоговые инспекторы.