Ռուսաստանի հարավում ավելի քան 200 հազար մարդ առանց լույսի է մնացել
Ադիգեայում, Կալմիկիայում, Կրասնոդարի երկրամասում և Ռոստովի մարզում ավելի քան 204 հազար մարդ առանց լույսի Է մնացել թաց ձյունով ուղեկցվող սաստիկ քամու պատճառով, հայտնել են ՌԴ-ի ԱԻՆ հարավային տարածաշրջանային կենտրոնում, փոխանցում է ТАСС-ը:
«Ռուսաստանի հարավում ԷլեկտրաԷներգիայի անջատումներ են արձանագրվել չորս սուբյեկտներում. Ադիգեա, Կալմիկիա, Կրասնոդարի երկրամաս և Ռոստովի մարզ: Ընդամենն անջատման գոտու մեջ է հայտնվել 33 մունիցիպալ կազմավորումներից 277 բնակավայր»,- ասել է գործակալության զրուցակիցը:
Անջատումների մեծ մասը բաժին է ընկել Ռոստովի մարզին, որտեղ առանց լույսի է մնացել ավելի քան 180 հազար մարդ:

Более 200 тыс. человек остались без света из-за непогоды на юге России
Более 204 тыс. человек остались без света в Адыгее, Калмыкии, Краснодарском крае и Ростовской области из-за сильного ветра с мокрым снегом, сообщили в Южном региональном центре МЧС РФ, передает ТАСС.
«На юге России отключения электроэнергии зафиксированы в четырех субъектах: Адыгея, Калмыкия, Краснодарский край и Ростовская область. Всего в зону отключения попали жители 277 населенных пунктов из 33 муниципальных образований», - сказал собеседник агентства. Большая часть отключений пришлась на Ростовскую область. В Ростовской области без света остались более 180 тыс. человек.