Քլինթոնն ընտրություններում պարտվելուց հետո առաջին անգամ ելույթ է ունեցել Սենատում
Հիլարի Քլինթոնը ԱՄՆ-ում կայացած նախագահական ընտրություններում պարտություն կրելուց հետո առաջին անգամ դեկտեմբերի 8-ին հայտնվել Է Վաշինգտոնում՝ Կապիտոլիումում, հայտնում է The Hill-ը: Սենատում նրա ելույթը ծափահարությունների փոթորիկ Է առաջացրել, փոխանցում է «Интерфакс»-ը:
Սա այն ելույթը չէ, որով նախատեսում էի ելույթ ունենալ Կապիտոլիումում ընտրություններից հետո»,-ասպես է սկսել իր խոսքը Քլինթոնը։
Նա կատակել է՝ հիշատակելով նաև անտառում արված լուսանկարը․ «Մի քանի շաբաթ անտառում սելֆի անելուց հետո ես հասկացա, որ վատ չէր լինի հանրության մեջ երևալ»։

Клинтон выступила в сенате впервые с момента поражения на выборах
Экс-кандидат от демократов Хиллари Клинтон в четверг появилась на Капитолийской холме в Вашингтоне впервые с момента своего поражения на президентскиых выборах в США, сообщает The Hill. Ее выступление в сенате вызвало бурю аплодисментов, передает «Интерфакс».
«Это не совсем та речь, с которой я планировала выступить на Капитолии после выборов», - так Клинтон начала свое обращение.
Она много шутила, упомянув, в частности, историю с фото в лесу, которое сделала случайно встретившая ее девушка: «После нескольких недель селфи в лесу я подумала, что неплохо было бы показаться на людях».