Պեկինը Թրամփի երդմնակալությանը մասնակցելու հրավեր չի ստացել
Չինաստանը հրավեր չի ստացել մասնակցելու ԱՄՆ-ի 45-րդ նախագահի երդմնակալության արարողությանը, որը Վաշինգթոնում կայանալու է հունվարի 20-ին: Այդ մասին երկուշաբթի հայտարարել Է ՉԺՀ-ի ԱԳ նախարարության պաշտոնական ներկայացուցիչ Հուա Չունյինը, փոխանցում է ТАСС-ը:
«ԱՄՆ-ը պաշտոնական ներկայացուցիչներին չի հրավիրել արարողությանը»,-ասել է դիվանագետը:
ԱՄՆ-ի 45-րդ նախագահի պաշտոնակալության արարողությունը տեղի է ունենալու հունվարի 20-ին: Ինչպես ավելի վաղ հայտնել են նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփի շտաբում, հանդիսությունները կսկսվեն վաղօրոք, դեռ հունվարի 17-ին: Նախատեսվում են մի քանի ընդունելություններ ի պատիվ ԱՄՆ-ի նորընտիր նախագահի և փոխնախագահի, նաև Թրամփի կողմից կազմավորվող վարչակազմի նախարարների:

Пекин не получил приглашение на инаугурацию Трампа
Китай не получил приглашения принять участие в церемонии инаугурации 45-го президента США, которая состоится в Вашингтоне 20 января. Об этом в понедельник заявила официальный представитель МИД КНР Хуа Чуньин, передает ТАСС.
«США не пригласили официальных представителей на церемонию», - сказала дипломат.
Церемония инаугурации 45-го президента США состоится 20 января. Как ранее сообщили в штабе избранного президента Дональда Трампа, торжества начнутся заранее, еще 17 января. Запланировано несколько приемов в честь избранных президента и вице-президента США, а также министров формируемой администрации Трампа.