Լավրովը դրական է գնահատում ԵԱՏՄ-ի գործողությունները
Եվրասիական տնտեսական միությունը (ԵԱՏՄ) լավ հեռանկար ունի եւ իրական արդյունքներ է արձանագրում: Ինչպես հայտնում է Gazeta.ru-ն, այս մասին հայտարարել է ՌԴ ԱԳՆ ղեկավար Սերգեյ Լավրովը:
«Չնայած այժմյան արտաքին տնտեսական կոնյուկտուրայի հետ կապված բոլոր դժվարություններին, չնայած ԵԱՏՄ-ի ներսում ընթացող բանակցություններին, տեսնում եմ, որ այս միավորումը շատ լավ հեռանկարներ ունի: Արդեն իրական արդյունքներ կան, որոնց նպատակն այն է, որպեսզի մեր քաղաքացիները զգան ԵԱՏՄ-ի անդամակցության դրական կողմերը», - ասել է Լավրովը:
Նա նաև ընդգծել է, որ ԵԱՏՄ համակարգն աստիճանաբար զարգանում է: Լավրովը հավելել է, որ միության հեռանկարայնության մասին է վկայում նաեւ այն հետաքրքրությունը, որ ցուցաբերում են բազմաթիվ արտաքին խաղացողներ:

Лавров положительно оценивает действия ЕАЭС
Евразийский экономический союз ЕАЭС имеет очень хорошие перспективы и приносит реальные результаты. Как сообщает Gazeta.ru об этом рассказал министр иностранных дел России Сергей Лавров.
«Несмотря на все сложности, связанные с нынешней внешнеэкономической конъюнктурой, несмотря на переговоры, которые идут внутри ЕАЭС, вижу, что это объединение имеет очень хорошие перспективы. Уже есть реальные результаты, которые состоят в том, чтобы наши граждане почувствовали плюсы от участия наших стран в ЕАЭС», — сказал Лавров.
Он также подчеркнул, что структура ЕАЭС поступательно развивается. Лавров добавил, что о перспективности объединения свидетельствует и тот интерес, который к нему проявляют многие внешние игроки.