Սիրիայի վարչապետը բանակցություններ է վարում Թեհրանում
Իրանի փոխնախագահ Իսհակ Ջիհանգիրին Թեհրանում բանակցություններ է անցկացրել Սիրիայի վարչապետ Իմադ Համիսի հետ, հայտնում է РИА Новости-ն:
Սպասվում է, որ սիրիական պատվիրակության այցի ընթացքում չորս համաձայնագիր կստորագրվի երկկողմ համագործակցության վերաբերյալ: Առկա տեղեկատվության համաձայն, Համիսը և նրան ուղեկցող պատվիրակությունը Թեհրանում հանդիպում կունենան նաև Իրանի Ազգային անվտանգության բարձրագույն խորհրդի քարտուղար Ալի Շամխանիի և երկրի ղեկավարության այլ ներկայացուցիչների հետ:
Հաղորդվում է, որ Սիրիայի վարչապետը Թեհրան է ժամանել նախօրյակին՝ գլխավորելով սիրիական բարձրաստիճան տնտեսական պատվիրակությունը, և նպատակ ունի այստեղ քննարկել երկկողմ համագործակցության հարցերը:

Вице-президент Ирана встретился с премьер-министром Сирии
Вице-президент Ирана Исхак Джихангири провел в Тегеране переговоры с премьер-министром Сирии Имадом Хамисом, сообщает РИА Новости.
Ожидается, что в ходе визита сирийской делегации будут подписаны четыре соглашения о двустороннем сотрудничестве. По имеющейся информации, Хамис и сопровождающая его делегация встретятся в Тегеране также с секретарем Высшего нацсовета по безопасности Ирана Али Шамхани и другими представителями иранского руководства.
Сообщается, что премьер Сирии прибыл в Тегеран накануне во главе высокопоставленной сирийской экономической делегации для обсуждения вопросов двустороннего сотрудничества.