Իրանի նախագահը բացառել է միջուկային գործարքի վերանայումը
Իրանի նախագահ Հասան Ռոհանին անիրագործելի է համարել, այսպես կոչված, միջուկային գործարքը վերանայելու ԱՄՆ-ի նորընտիր նախագահ Դոնալդ Թրամփի խոստումը, հայտնում է BBC-ի ռուսական ծառայությունը:
Ռոհանիի կարծիքով՝ դրա վերաբերյալ Թրամփի խոսքը սոսկ կարգախոսների հավաքածու է, որը իրականության հետ առնչություն չունի:
Իրանի նախագահն իր կարծիքը հնչեցրել է երկրի նկատմամբ պատժամիջոցների չեղարկման տարեդարձին նվիրված մամուլի ասուլիսում:
«Հարգարժան ընտրված նախագահն իր դժգոհությունն է հայտնել գործարքից, ասել, որ այն վատն է, միգուցե ամենավատը պատմության մեջ»,- նշել է Ռոհանին՝ հավելելով, որ գործարքի պայմանների վերանայման մասին խոսք լինել չի կարող:

Президент Ирана исключил пересмотр ядерной сделки
Президент Ирана Хасан Роухани назвал невыполнимым обещание избранного президента США пересмотреть так называемую ядерную сделку, заключенную с Тегераном сразу несколькими государствами, передает русская служба BBC.
По мнению Роухани, слова Трампа на этот счет - всего лишь набор лозунгов, не имеющих отношения к реальности.
Свое мнение президент Ирана озвучил на пресс-конференции в честь годовщины снятия санкций с его страны.
«Уважаемый избранный президент высказал свое недовольство ею [сделкой], сказал, что она плохая, а может и худшая в истории»,- признал Роухани. Однако, заверил он, о каком-либо пересмотре условий сделки все равно не может быть и речи.