ՀՀԿ ցուցակի առաջին տեղում կլինի Վիգեն Սարգսյանը. «Փաստ»
Հանրապետական կուսակցության վերնախավում շարունակվում է ընտրություններում ՀՀԿ համամասնական ցուցակի կազմման «տաժանակիր» աշխատանքը: Ամենադժվարը առաջին եռյակի հարցը լուծելն է: Նախ` որոշել են խիստ երիտասարդացնել կազմը, բերել նոր դեմքեր:
Ինչ մնում է առաջին եռյակին, ապա, «Փաստի» տեղեկություններով, արդեն որոշվել է` ցուցակը կգլխավորի պաշտպանության նախարար Վիգեն Սարգսյանը:
Երկրորդ տեղում ամրագրվել է Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը: Որոշել են երրորդ տեղը տալ ոչ կուսակցական, հանրությանը հայտնի, ժողովրդի կողմից հարգված անձնավորության: Եթե հարմար մարդ չգտնեն, պահեստային տարբերակը որոշված է` կլինի Ֆելիքս Ցոլակյանը:

«Паст»: На первом месте списка РПА будет Виген Саркисян
В высших кругах Республиканской партии Армении (РПА) продолжаются «каторжные» работы по составлению пропорционального списка партии, пишет газета «Паст». Самым тяжелым является решение вопроса первой тройки. Прежде всего, решено омолодить состав партии, привести новые лица.
Что касается первой тройки, то по сведениям издания, уже решено, что список РПА возглавит министр обороны Виген Саркисян.
На втором месте будет находиться мэр Еревана Тарон Маргарян. Третье место решено отдать непартийному, известному общественности и любимому народом человеку. Если не будет найдена подходящая кандидатура, запасной вариант уже есть – им будет Феликс Цолакян.