Պուտինը պատրաստ է Թրամփի հետ հանդիպմանը
Ռուսաստանի առաջնորդ Վլադիմիր Պուտինը պատրաստ է ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի հետ հանդիպմանը: Այս մասին հայտարարել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղար Դմիտրի Պեսկովը, փոխանցում է ТАСС-ը:
Ռուսաստանի և ԱՄՆ-ի նախագահների՝ Վլադիմիր Պուտինի ու Դոնալդ Թրամփի հանդիպման կազմակերպումը ամիսներ կտևի, այլ ոչ թե՝ շաբաթներ, ասել է ՌԴ նախագահի մամուլի քարտուղարը:
«Դա տեղի չի ունենա առաջիկա շաբաթներին, եկեք ավելի լավ է հուսանք, որ այդ հանդիպումը տեղի ունենա մոտական ամիսներին», - նշել է Պեսկովը՝ հավելելով. «Չեմ կասկածում, որ Պուտինը դրան (հանդիպմանը) պատրաստ կլինի»:

Песков: Путин готов к встрече с Трампом
Российский лидер Владимир Путин готов к встрече с президентом США Дональдом Трампом. Об этом заявил пресс-секретарь президента РФ Дмитрий Песков, передает ТАСС.
Организация встречи президентов России и США Владимира Путина и Дональда Трампа займет месяцы, а не недели, добавил пресс-секретарь президента РФ.
«Это не будут предстоящие недели, давайте надеяться на лучшее, на то, что эта встреча состоится в ближайшие месяцы», - заметил он. «Я не сомневаюсь, что Путин будет готов к этому (встрече)», - сказал Песков.