WSJ. ԱՄՆ-ում մեկնարկել է Yahoo-ի գործունեության հետաքննությունը
ԱՄՆ-ի արժեթղթերի և բորսաների հարցերով զբաղվող դաշնային հանձնաժողովի աշխատակիցները սկսել են հետաքննել Yahoo ընկերության գործունեությունը լայնածավալ ցանցահենային հարձակումից հետո, ինչի հեևանքով տեղի էր ունեցել միլիոնավոր օգտատերերի անձնական տվյալների արտահոսք, հայտնում է Gazeta.ru-ն՝ հղում անելով The Wall Street Journal-ին։
Հաղորդվում է, որ հետաքննությունը կպարզի, թե ընկերության ներկայացուցիչները երբ են տեղի ունեցածի մասին հայտնել ներդրողներին։
Ներկայում հետաքննությունը գտնվում է մեկնարկային փուլում, ուստի ժամանակավրել է կախնատեսումներ անել հավանական արդյունքների վերաբերյալ։

WSJ: В США приступили к расследованию деятельности Yahoo
Сотрудники федеральной комиссии по ценным бумагам и биржам США приступили к расследованию деятельности компании Yahoo после масштабной хакерской атаки, в результате которой произошла утечка личных данных миллионов пользователей, передает Gazeta.ru со ссылкой на The Wall Street Journal.
Сообщается, что в ходе расследования будет проверено, насколько своевременно представители компании сообщили инвесторам о произошедшем.
В данный момент расследование находится на самом начальном этапе, в связи с чем делать какие-либо прогнозы относительно возможных результатов преждевременно, отмечает издание.